اعلام عزای عمومی در استان اصفهان در روز سه‌شنبه

آیت‌الله عبدالنبی نمازی عضو مجلس خبرگان رهبری ، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نماینده سابق ولی فقیه در کاشان و نماینده مردم اصفهان در دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری پس از یک دوره بیماری، روز گذشته در منزلش در قم به دیار باقی شتافت.

به همین مناسبت سیدرضا مرتضوی عصر روز دوشنبه در پیامی با تسلیت فقدان این عالم ربانی، فردا همزمان با تشییع پیکر این عالم ربانی را در استان عزای عمومی اعلام کرد.

سیدیوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان و استاندار اصفهان نیز در پیام مشترکی، ضایعه رحلت آن عالم ربانی را تسلیت گفتند.

مراسم تشییع پیکر پاک عالم فقیه و مجاهد انقلابی حضرت آیت‌الله نمازی فردا از ساعت ۹:۳۰ صبح از مسجد امام حسن عسگری(ع) قم به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار و مراسم بزرگداشت آن عالم وارسته نیز همان روز بعد از نمــاز مغرب و عشا در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود.

عزای عمومی در استان اصفهان در روز سه‌شنبه

 آیت‌الله‌ عبدالنبی‌ نمازی‌ در سال‌ ۱۳۲۷ در شهر بوشهر به‌ دنیا آمد، پدرش‌ مرحوم‌ حجت‌الاسلام‌ حاج‌ شیخ‌ احمد نمازی‌ فرزند آیت‌الله‌ حاج‌ شیخ‌ حسین‌ نمازی‌ دشتی‌ و مادرش‌ دختر مرحوم‌ شیخ‌ عباس‌ از روحانیان‌ استان‌ بوشهر بود.

قاضی‌ شرع‌ دادگاه‌های‌ انقلاب‌ اسلامی‌ غرب‌ کشور در سال‌های‌ ۵۸ و ۵۹، نمایندگی‌ امام‌ و فرماندهی‌ سپاه‌ منطقه‌ ۲ کشوری‌ از مسوولیت‌های‌ آیت‌الله نمازی بود.

همچنین مسوول بخش‌ آمار و بررسی‌ شورای‌ مدیریت‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌، مسوول آموزش‌های‌ عقیدتی‌ ـ سیاسی‌ کل‌ سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامی‌، نمایندگی‌ مجلس‌ خبرگان‌ رهبری‌ در دور دوم‌ و سوم‌ استان‌ بوشهر و نمایندگی‌ مجلس‌ خبرگان‌ رهبری‌ در دور چهارم از استان تهران از دیگر مسوولیت‌های‌ وی بشمار می‌رود.