به گزارش افکار نیوز به نقل از کیهان،از يك سو، روزنامه دنياي اقتصاد (متمايل به حزب كارگزاران سازندگي) در صفحات نخست ضميمه آخر هفته خود به تجليل از چهره هاي موسيقي قبل از انقلاب مي پردازد و حتي براي مشروعيت دادن به اين عملكرد بيمار از وزير سابق مسكن(ع.الف) يادداشتي به چاپ رسانده است! از سوي ديگر نشرياتي مانند هفت صبح، تماشا و يكشنبه (ارگان هاي حلقه انحرافي) به ترويج سينماي درباري و ستاره هاي مبتذل هنري مشغولند؛ چنان كه ضميمه آخر هفته هفت صبح نيز سوژه هاي اصلي خود را به تبليغ موسيقي پاپ مبتذل و نيز گزارشي از كنسرت هاي لغو شده اختصاص داده و حتي سي.دي صوتي آهنگ هاي يك خواننده پاپ را ضميمه رايگان ويژه نامه خود كرده است!


در کنار این دو طیف، روزنامه «آسیا» که گرداننده اصلی آن از همکاران ساواک و سلطنت طلبان است، همین خط مشی فرهنگی را پی می گیرد و یکی از پایگاه های اصلی گسترش فرهنگ غربی و چهره های عصر طاغوت به شمار می رود. جالب است که یکی از فعالان همین روزنامه که مدیریت یک روزنامه اقتصادی دیگر را هم برعهده دارد، دارای روابط نزدیکی با «علی اکبر جوانفکر» مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور است تا جایی که این مسئول مطبوعاتی رئیس جمهور در حمایت از نشریه اقتصادی وی، طی بخشنامه ای دستگاه های دولتی را موظف به همکاری با آن کرده بود.


گفتنی است گردانندگان روزنامه آسیا در سال ۱۳۸۲ به جرائم متعدد - که یکی از آنها تبلیغ برای گروهک تروریستی منافقین و چاپ عکس در حال شادمانی «مریم رجوی» بود - بازداشت شدند و «ایرج - ج» از متهمان این پرونده به موارد متعددی از فساد جنسی و اقتصادی اعتراف کرد، اما پس از یک دوره علیرغم جرائم بسیار فقط با یک محکومیت مالی اندک و با حمایت ویژه برخی محافل توانست به احیاء هسته مطبوعاتی و تجاری خود بپردازد. اکنون یکی از نزدیکان «ایرج - ج» رابط این هسته با عوامل حلقه انحرافی به شمار می رود.

روزنامه «آسیا» در آخرین شماره خود فقط ۵ عکس تبلیغاتی را در یک رپرتاژ آگهی مفصل از «حمیدرضا بقایی» معاون اجرایی رئیس جمهور به چاپ رسانده است!

در کنار رویکرد واحد نشریات ۳ جریان سرمایه داری، اصلاحات و حلقه انحرافی یک سیاست متمرکز دیگر نیز به چشم می خورد. روزنامه های «دنیای اقتصاد»، «اقتصاد پویا»، «هفت صبح» «آسیا»، «یکشنبه» و… که اکثرا توسط تیم های روزنامه های زنجیره ای عصر اصلاحات اداره می شوند، مبلغ فرهنگ سرمایه داری هستند و سیاست استراتژیک نظام مبنی بر حمایت از کار، سرمایه و تولید ملی را به بازی گرفته اند. تبلیغ انواع کالاهای خارجی از «پوشاک» و «ساعت» و «گوشی های موبایل» تا رستوران های چینی و هتل های ۵ ستاره مجلل و تبلیغ فروشگاه های مراکز تجاری ای که به سبک غربی در پایتخت کشور و… اداره می شود،


فصل مشترك سوژه هاي تبليغاتي اين دسته نشريات براي مخاطبان خود است؛ به نحوي كه وقتي ضميمه هاي آخر هفته اين جرايد ورق مي خورند اثري از پرداختن به دردها، مشكلات معيشتي، دغدغه هاي فرهنگي و خاستگاه هاي توده مردم به چشم نمي خورد و جاي اينها را در اين مافياي رسانه اي چاپ گزارش هايي مانند رونق خريد و فروش برج هاي سوپر لوكس و تبليغ فروش پنت هاوس هاي دوبلكس ۷۰۰ متري گرفته است.