به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، در ابتداي اين ديدار بروجردي با اشاره به پيوندهاي ديرينه تاريخي و مذهبي دو كشور ايران و عراق، بر اهميت توسعه و گسترش هر چه بيشتر مناسبات فيمابين تاكيد كرد و افزود: جمهوري اسلامي ايران در تلاش است تا روابط با مردم مسلمان عراق به بهترين نحو توسعه يابد و از هيچ اقدامي در اين راه فروگذار نخواهد كرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این دیدار هوش و درایت مردم عراق در اخراج نیروهای اشغالگر را ستود و از روند بازسازی این کشور و گام نهادن در مسیر توسعه سیاسی و اجتماعی علی‌رغم همه مشکلاتی که دولتمردان و ملت عراق با آن روبرو هستند، ابراز خرسندی نمود.

نماینده بروجرد در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود، عراق را همسایه‌ای مهم و استراتژیک برای ایران قلمداد کرد و افزود: کشور عراق از دیرباز به دلیل قرار داشتن نجف اشرف و کربلای معلی مورد احترام و توجه ایرانیان بوده و ما هرگونه تلاش در جهت بی‌ثباتی و ناامنی در این کشور را محکوم کرده و با آن مخالفیم.

وی با اشاره به تلاش دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان، بر ضرورت تقویت و اتحاد و برادری میان فرد فرد مسلمانان در سرزمین‌های اسلامی تاکید کرد.

در ادامه این دیدارهمام الحمودی رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان عراق با تبریک انتخاب مجدد بروجردی به سمت ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، بر آمادگی مجلس نمایندگان عراق به ویژه کمیسیون سیاست خارجی برای توسعه و گسترش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

وی در ادامه با تمجید از نقش فعال ایران در کمک به بازسازی عراق، از پیشرفت‌ها و موفقیت‌های ملت ایران در عرصه‌های مختلف ابراز شادمانی نمود و خواستار بهره‌مندی کشورش از این دستاوردها گردید.

وي در پايان با تاكيد بر لزوم اجراي تمامي توافقات فيمابين، نسبت به افزايش سطح تماسها ميان مسئولان دو كشور به ويژه نمايندگان مجالس ايران و عراق ابراز اميدواري كرد.