به گزارش افکارنیوز، سایت جام نیوز، بخشی از یک سند ویکی لیکس را به نقل از بی بی سی منتشر کرده است.

در این سایت به نقل از بی بی سی آمده است:

«انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ هم یکی از محورهای بحثمقام‌های اماراتی با مسؤولان آمریکایی بود که در آن اماراتی‌ها نظر خود را درباره نامزدهای اصلی انتخابات مطرح کردند. سندی محرمانه که تاریخ آن به ۳۱ فرودین ۱۳۸۸(۲۰ آوریل ۲۰۰۹) بازمی‌گردد و آن را سایت ویکی لیکس منتشر کرده، نشان می‌دهد که مقام‌های اماراتی در خصوص ریاست جمهوری میرحسین موسوی به آمریکایی‌ها هشدار داده‌اند. این هشدار در ضیافت شام " محمد بن زاید " و " عبدالله بن زاید " به افتخار " تیموتی گایتنر " وزیر خزانه داری آمریکا اعلام شده است.»

بر این اساس، محمد بن زاید درباره انتخابات ایران می‌گوید: «میرحسین موسوی در زمینه زیاده طلبی‌های هسته‌ای هیچ تفاوتی با احمدی‌نژاد ندارد. هدف این دو مشترک است اما تاکتیک متفاوتی در پیش می‌گیرند.» او ادامه داده است: «احمدی‌نژاد خطرناک است اما همچون یک کتاب باز است که اسرارش هویداست، اما میرحسین موسوی این گونه نیست و اهدافش در پس چهره روشنفکرانه‌اش نهفته است.»

سایت جام نیوز در ادامه آورده است: بنگاه شایعه پراکنی انگلیس(بی بی سی) با انتشار اینگونه اخبار جهت دار کوشش می کند وجهه مخدوش میرحسین موسوی در ذهنیت ایرانیان را از همین رهگذر ترمیم نماید.