به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه سفر دو روزه به مازندران، با جمعی از نخبگان مازندران نشست هماندیشی برگزار کرد.

رضایی در این دیدار به نقش‌هابی برجسته مازندرانی‌ها در مدیریت جنگ و دوران انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: در ۳۰ تا ۴۰ سال اخیر، مردم مازندران نقش‌های برجسته، بالنده و پرافتخاری ایفا کردند.

وی از تشکیل لشگر ویژه ۲۵ کربلا به عنوان یکی از این ظرفیت‌ها در دوران جنگ اشاره کرد و اظهار داشت: با تاسیس این لشگر، علاوه بر ورود نیروی تازه نفس به جنگ، حادثه‌ای بزرگ در تاریخ روی داد و آن هم جانفشانی نیروی لشگر ویژه ۲۵ کربلای مازندران بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح برخی از دشمنی‌ها و رویارویی دشمنان این نظام با ایران اسلامی خاطرنشان کرد: در حالی ایران رویارویی شورش، کودتا، فعالیت‌های ضدانقلابی و جنگ را پشت سر گذاشت که دشمنان در سومین مرحله این رویارویی، مسایل اقتصادی و فرهنگی ایران را هدف قرار دادند.

* یادداشت‌های شهید حسن باقری درباره تحلیل پس از جنگ کتاب می‌شود

وی با اشاره به رویارویی سال‌های ۵۷ تا ۶۰ در زمینه شورش و کودتا، اضافه کرد: محصول این حادثه بر علیه ایران، شکل‌گیری الگوهای امنیتی و توان امنیتی بوده است.

رضایی نتیجه رویارویی دوم دشمنان با ایران را اخراج دشمن و به همراه داشتن اقتدار دفاعی برشمرد و تصریح کرد: در این مقطع که پایان جنگ قلمداد می‌شود نظام دفاعی کشور تقویت شد.

این مسئول به یادداشت‌های شهید حسن باقری درباره تحلیل پس از جنگ که در آینده‌ای نزدیک تبدیل به کتاب می‌شود اشاره کرد و گفت: در بخشی از این تحلیل‌ها که توسط اینجانب مطرح شد و توسط شهید حسن باقری یادداشت شد این بود که در سال‌های پس از جنگ، دشمنان در سیاست خارجی ایران اخلال می‌کنند و ایران را در مقابل اعراب قرار می‌دهند.

* قطر و عربستان قادر به پیاده کردن اصول دموکراسی در کشورشان نیستند

وی به مسئله سوریه اشاره کرد و افزود: قطر و عربستان راه می‌افتند و اعلام می‌کنند که طرفدار دموکراسی در سوریه هستند در حالیکه قادر به پیاده کردن اصول دموکراسی در کشورشان نیستند.

رضایی به اشاره به اشارات خود از زبان شهید حسن باقری خاطرنشان کرد: در آن مقطع پیش‌بینی شده بود که آمریکا ایران را محاصره اقتصادی می‌کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام اینکه رویارویی اقتصادی و فرهنگی بر علیه کشورمان در حدود سه سال اخیر جدی شده است، تصریح کرد: امروز شدید‌ترین فشار به ایران برای جلوگیری از فروش نفت بکار برده می‌شود.

* ارزش‌های انقلابی نباید در حوزه سیاست محدود شود

وی با تاکید بر اینکه شکوفایی فرهنگی و اقتصادی باید در اولویت کار مدیران در مواجهه بین‌‌المللی قرار گیرد، بیان داشت: دشمنان و تحریم‌کنندگان از اینکه می‌گویند با مردم ایران کاری نداریم، دروغ می‌گویند.

این مسئول منشا تولید قدرت در ایران را ارزش‌های انقلابی، اعتقادی و سیاسی برشمرد و گفت: ارزش‌های انقلابی نباید در حوزه سیاست محدود شود.

رضایی با تاکید بر اینکه رفع بیکاری و گرانی با کار جهادی میسر است، عقلانیت و توکل به خدا را از راه‌های موفقیت در دفاع مقدس برشمرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام مدیریت در جنگ را جمعی و با بهره‌گیری از نظام مشورتی برشمرد و تصریح کرد: وظیفه همه این است که رویارویی سوم با ایران را که اقتصادی و فرهنگی است، جدی بگیریم.

* ظرفیت بکارگیری نخبگان در اداره کشور باید گسترش یابد

وی با تصریح این نکته که ظرفیت بکارگیری نخبگان در اداره کشور باید گسترش یابد، اضافه کرد: ایران باید بتواند نخبگان کشورهای مسلمان و همسایه را در یک ظرف بزرگ‌تر بکارگیری کند.

رضایی طرح فدرال اقتصادی را یک طرح علمی و کارشناسی شده‌ برشمرد و درباره ورود خود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: هنوز تصمیمی برای ورود به عرصه انتخابات نگرفتم، درست هم نیست که الان اطلاع‌رسانی شود.

وی تاکید کرد: چیری که مهم است این است که ویژگی‌ دولت آینده این باشد که ظرفیت‌های بزرگتری را برای استفاده نخبگان طراحی کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: دولت آینده دیپلماسی قوی می‌خواهد. دولت آینده باید بتواند سومین رویارویی دشمنان با ایران را با عقلانیت پشت سر بگذارد.

* ایران قدرت بزرگ منطقه و تاثیرگذار

رضایی ایران را قدرت بزرگ منطقه و تاثیرگذار برشمرد و بیان داشت: نگرانی دشمنان این است که ایران در کنار اقتدار دفاعی به اقتدار اقتصادی و فرهنگی دست یابد.

وی تصریح کرد: برداشت دشمنان بر این است اگر ایران به اقتدار اقتصادی و فرهنگی دست یابد می‌تواند بر جمعیت ۵۰۰ میلیونی منطقه نفوذ عمیق پیدا کند.

رضایی مدیریت جهانی را اولویت الان ایران اسلامی ندانست و گفت: اقتصاد ملی باید از اقتصاد خانواده عبور کند، ثروت ملی نیز باید از ثروت خانوار عبور کند.

این مسئول دولت آینده را یکی از مهمترین دولتهای تاریخ ایران برشمرد و بیان داشت: شعارهای مدیریت اجرایی باید تبدیل به راهکار شود.