به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ظهر شنبه در مراسم افتتاح طرح ملی پزشک خانواده شهری در اولین استان کشور تاکید کرد: دولت نهم و دهم کارهای بزرگی را انجام داده که از جمله آنها می توان به طرح مسکن مهر، هدفمندی یارانه ها و همین طرح پزشک اشاره کرد.

وی افزود: ۱۰ درصد از افرادی که به عنوان مخالف طرح های دولت به حساب می آیند گرفتار جهل یا منافع خود را در خطر می بینند.

معاون اول رئیس جمهور یادآور شد: فردی که بزرگترین مخالفت ها را با اجرای طرح مسکن مهر می کرد خودش در تهران، ۲۱ آپارتمان دارد.

رحیمی با بیان اینکه مردم بدون هیچ نگرانی به دنبال درمان بیماری های خود بروند، تاکید کرد: راه اندازی طرح پزشک خانواده باعثشده که دولت بیشتر هزینه های درمان را پرداخت کند.

وی یادآور شد: زمانی بحثبهداشت و درمان سرگردانی های مختلفی را برای مردم و حتی خود مسئولین به وجود آورده بود و زمانی که فردی برای درمان بیماری خود به ما مراجعه می کرد ما برای پیدا کردن پزشک حاذق به سراغ خانم دستجردی می رفتیم که خوشبختانه با اجرایی شدن این طرح چنین مشکلاتی برطرف شد.

سن امید به زندگی در ایران به ۷۲ سال رسیده است

معاون اول رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امید به زندگی در ایرانیان افزایش پیدا کرده است، گفت: بالا رفتن امید به زندگی از ۵۰ به ۷۲ سال و در آینده ای نزدیک به ۷۸ سال نشان دهنده بالارفتن شاخصه های بهداشت و درمان در کشور است.

رحیمی تاکید کرد: یکی از مخالفان اجرای طرح پزشک خانواده درآمدی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان دارد که با چنین درآمدی مالیات نیز پرداخت نمی کند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای بزرگ دولت دهم استفاده از وزیر خانم در دولت بود. حضور خانم دستجردی در دولت نیز نشان دهنده شایستگی زنان ایرانی است.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه همدلی و اتحاد در استان فارس موجب توسعه و پیشرفت این استان شده است، تاکید کرد: حضور استانداری توانمند در فارس باعثشد که آغاز این طرح با شکوهمندی فراوان در استان فارس انجام شود و این حرکت به واسطه وجود همدلی و اتحاد فراوان در این استان است.

وی ادامه داد: استان فارس به تنهایی یک کشور است و به طور حتم توسعه و پیشرفت این استان با چنین همدلی و اتحادی سرعت فراوان خواهد گرفت.