دروغ سیزدهی که اینترنشنال خودش هم آن را باور کرد

این روز‌ها شبکه ایران اینترنشنال سعی کرده سناریوی جدیدی را علیه کشورمان کلید بزند و در این زمینه از حمله به یکی از خبرنگاران خود توسط اشخاصی نامعلوم خبر داده است و به طور مستقیم بدون هیچ سند و مدرکی کشورمان را متهم کرده است. 

اینکه مجری و خبرنگار رسانه‌ای همچون ایران اینترنشنال که وجاهت خاصی در حوزه رسانه‌ای ندارند چرا باید مورد حمله قرار بگیرند از جمله سئوالاتی است که می‌تواند ماهیت این سناریوسازی را به طور کل زیر سئوال ببرد.

بی بی سی فارسی نیز در این حوزه گزارش کرده است که افراد مظنونی که ادعا می‌شود به این خبرنگار ضدانقلاب حمله کرده‌اند به طور کاملا راحتی از انگلیس خارج شده‌اند.

اینترنشنال

بی بی سی فارسی در این زمینه گزارش داده است: «پلیس بریتانیا روز سه شنبه گفته است که سه مظنون که تصور می‌شود در مضروب کردن پوریا زراعتی، مجری شبکه ایران اینترنشنال، دست داشتند ساعاتی بعد از حمله بریتانیا را ترک کردند. 

پلیس متروپولیتن بریتانیا در بیانیه‌ای گفت: «کارآگاهان دریافته‌اند که دو مرد در یک خیابان مسکونی به قربانی نزدیک و حمله‌ور شدند. مظنونان با یک خودرو که یک مرد ثالث آن را رانندگی می‌کرد از صحنه فرار کردند.»

بی بی سی افزوده است: «به گفته پلیس، مظنونان بعد از ترک خودرو، مستقیما به فرودگاه هیترو لندن رفتند و ساعاتی بعد از حمله بریتانیا را ترک کردند.»

اینکه این افراد بدون هیچ شناسایی آن هم با مراجعه به فرودگاه و با هواپیما خاک این کشور را ترک کرده‌اند موضوع را بیشتر مشکوک می‌کند.

مجری اینترنشنال

از سوی دیگر پلیس انگلیس نیز خود درباره علت حمله به این خبرنگار تشکیک ایجاد و اعلام کرده که معلوم نیست که چرا قربانی هدف حمله قرار گرفته است و باید در این مورد بررسی صورت گیرد. درواقع در سناریویی که رسانه ایران اینترنشنال در این زمینه چیده، همه چیز مشکوک است و علت و انگیزه و افراد این به اصطلاح ضرب و شتم مشخص نیست! 

به نظر می‌رسد ایران اینترنشنال با آب و تاب فراوان سعی کرده از این موضوع یک مساله سیاسی برای وجهه‌دهی به خود بسازد. البته این خبرپراکنی مورد توجه افکارعمومی قرار نگرفته است و در تصویری که از خبرنگار این رسانه ضدانقلاب منتشر شده هیچ گونه آثار ضرب و جرحی نیز دیده نمی‌شود و تنها عکسی منتشر شده که نشان می‌دهد وی روی تخت بیمارستان دراز کشیده و ادعا شده که پای این عنصر ضدانقلاب در این حمله آسیب دیده و او از بیمارستان مرخص شده است. 

نکته جالب اینجاست که «سیما ثابت» مجری که به سبب موضوع تجاوز جنسی از این رسانه ضدانقلاب جدا شده است نیز بعد از این ماجرا ادعا کرده که پلیس انگلیس به وی نیز هشدار داده که ممکن است مورد حمله قرار بگیرد. با این شرایط سناریوسازی که این رسانه کرده بیشتر به یک دروغ سیزده می‌ماند که خودش نیز آنرا باور کرده است.

مجری اینترنشنال

در این میان اینکه آیا این مساله واقعی یا ساختگی است و یا اینکه ممکن است یک دزدی باشد، حتی در مورد چرایی حمله به این خبرنگار شک و شبهه بسیاری وجود دارد، اما یکی از کاربران شبکه اجتماعی ایکس که خود را عضو جدا شده سازمان منافقین می‌خواند درباره این ماجرا نوشته است: «مدتی قبل با یکی از دوستانم که هنوز در سازمان است صحبت می‌کردم، به این نتیجه رسیدیم ممکن است سازمان حملاتی را بر علیه شخصیت‌های رسانه‌ای مطرح حامی رضا پهلوی انجام دهد تا برای رژیم ایران پرونده حقوق بشری ایجاد شود فکر نمی‌کردم به این سرعت شروع کنند!» 

ایران اینترنشنال در حوادث سال ۱۴۰۱ دروغ‌سازی‌های مختلفی را علیه کشورمان انجام داد که ادعای آثار ضرب و جرح در عکس سی تی اسکن سر مهسا امینی از جمله این موارد بود که بعد از یکسال یک پزشک متخصص مغز و اعصاب که از جمله کارشناسان این رسانه ضدانقلاب بودند این دروغ را برملا و رسانه مذکور را متهم به کتمان واقعیت برای رسیدن به اهداف سیاسی خود کرد.

توئیت