واکنش ترامپ به حمله ایران به اسرائیل

 دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: ایران جرات حمله به اسرائیل را داشت تنها به این دلیل که ضعف آمریکا در دولت جو بایدن را می‌بیند. 

به گزارش فاکس نیوز، این سیاستمدار تاکید کرد که اگر او در قدرت بود هیچ یک از این اتفاقات نمی‌افتاد.

ترامپ بامداد یکشنبه هنگام سخنرانی در جمع هوادارانش در ایالت پنسیلوانیا مدعی شد: حمله ایران به اسرائیل با این واقعیت عجین است که ایالات متحده تحت رهبری بایدن ضعف خود را به جهانیان نشان می‌دهد - در عین حال، اگر دولت ترامپ در قدرت بود، تهران هرگز جرات چنین اقدامی را نداشت. 

فاکس نیوز به نقل از ترامپ گفت: این به این دلیل است که ما ضعف بزرگی از خود نشان می‌دهیم. ضعفی که ما نشان می‌دهیم باورنکردنی است و اگر ما در قدرت بودیم هیچ یک از اینها اتفاق نمی‌افتاد.»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

واکنش ترامپ به حمله ایران به اسرائیل

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.