«وعده صادق» با هدف بازدارندگی بوده است

« منوچهر متکی » وزیر خارجه سابق کشورمان در خصوص عملیات «وعده صادق» نیروهای مسلح کشورمان علیه رژیم صهیونیستی ، گفت: عبور پهپاد ها و موشک‌ ها از فضاهای دفاعی ایجاد شده توسط آمریکا و فرانسه در رسیدن به مرزهای فلسطین اشغالی، پس از ناتوانی گنبد ادعایی رژیم صهیونیستی در مقابله با این موشک‌ها و پهپادها و نهایتاً برخورد به اهداف تعیین شده، نشان دهنده فناوری بالای تسلیحات تدافعی، تهاجمی و تولیدی در نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی افزود: این ویژگی عامل مهمی در بازدارندگی رژیم صهیونیستی در ارتکاب به اشتباه راهبردی دیگری از سوی اسرائیل است؛ همانگونه که ترامپ علی‌رغم تهدید به زدن ۵۲ هدف در ایران، پس از ارتکاب به جنایت به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی، در پاسخ به غرش موشک‌های نیروی هوا فضای سپاه و انهدام قرار گاه عین الاسد، هیچ غلطی نتوانست بکند. البته اسرائیل گاوی است که شاخ دارد اما عقل ندارد و باید مراقب اینگونه گاوهای وحشی بود.

«وعده صادق» با هدف بازدارندگی بوده است

منتخب مجلس دوازدهم اظهار کرد: اقدام ایران دارای مبنای حقوقی و بین المللی و مطابق فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد و با هدف بازدارندگی بوده است. همچنین به منظور مقابله به مثل در چارچوب آموزه قرآنی آیه ۱۹۴ سوره بقره «فَمَنِ اعْتَدَیٰ عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَیٰ عَلَیْکُمْ» است‌‬.

سخنگوی شورای وحدت تاکید کرد: اعلام خاتمه یافتن عملیات نشانگر آن است که جمهوری اسلامی در حال حاضر بنای ورود مستقیم به یک رویارویی مستقیم با رژیم اسرائیل را ندارد.