تحلیل رئیس پیشین سیا از حمله تلافی‌جویانه ایران به اسرائیل

 «دیوید پترائوس» رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان مدعی شد که رژیم صهیونیستی می‌تواند از طریق انجام عملیات مخفیانه یا سایبری به حمله تلافی جویانه ایران واکنش نشان دهد.

پترائوس به سی ان ان گفت که حمله تلافی‌جویانه ایران به سرزمین‌های اشغالی بسیار مهم بوده است و به گمان وی اسرائیل مجبور است که در واکنش به آن اقدامی انجام دهد.  

وی در پاسخ به پرسش مجری برنامه در مورد نحوه واکنش اسرائیل به حمله اخیر ایران گفت: اقدام‌های زیادی می‌توان انجام داد که لزوماً تمامی آنها علنی نیستند. آنها می‌توانند به اقدام‌های مخفیانه دست زده و یا حملات نامتقارن و سایبری انجام دهند.

تارنمای آکسیوس نیز به نقل از سه مقام آمریکایی نوشت که یک روز بعد از حمله بی سابقه ایران به اسرائیل، دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا همچنان در خلوت و علنی از اسرائیل می‌خواهد در اجرای یک اقدام تلافی‌جویانه علیه ایران محتاط باشد.

تحلیل رئیس پیشین سیا از حمله تلافی‌جویانه ایران به اسرائیل

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که کابینه جنگ این رژیم روز یکشنبه با تشکیل جلسه چند ساعته در مورد چند گزینه برای اقدام تلافی‌جویانه بحث کرده است.

یک مقام اسرائیلی در این زمینه گفت که در این جلسه تصمیم روشنی اتخاذ نشد و روز‌های آینده گفتگو‌های بیشتر انجام خواهد گرفت.