وعده صادق و نشان اقتدار ایران/ پیام حمله ایران به اسرائیل چه بود؟

به گزارش افکارنیوز، عملیات وعده صادق ایران علیه اسراییل پس از جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در اسرائیل جهانیان را شگفت زده کرد.

ایران هشدار و پیام مهمی را به ویژه به دشمنان صادر کرد که اگر در مقابل ایران دست از پا خطا کنند با پاسخی محکم مواجه خواهند شد.

 محمد خدابخشی از نمایندگان مجلس در تحلیل عملیات وعده صادق در خصوص واکنش موشکی سپاه در پاسخ به جنایات اسرائیل گفت: ایران مقتدر اسلامی در واکنش به شرارت اخیر رژیم جعلی صهیونیست در حمله به سفارت کشورمان در دمشق با «وعده صادق» به میدان آمد و در این دفاع مشروع با رمز مبارک «یا رسول الله(ص)»، تنها ذره ای از توان دفاعی و اقتدار خود را به نمایش گذاشت تا به متجاوزان هشدار دهد هرگونه تجاوز به حریم مقدس میهنمان، پاسخی کوبنده و بازدارنده به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن قدردانی از غیورمردان سپاه پاسداران، سایر نیروهای مسلح و نیز دستگاه دیپلماسی که در تحقق مطالبه مردم و صیانت از عزت و غرور ملی قدرتمندانه عمل کردند، اظهار کرد: با تلاش فرزندان پرافتخار ملت، اکنون توان دفاعی ایران به گونه ای است که اجازه عبور از خط قرمز امنیت و اقتدار کشور را به هیچ متخاصمی نخواهد داد.

وی در ادامه درباره توان موشکی کشورمان تأکید کرد: علت آتش زدن نمادین برجام در دوره قبل در مجلس شورای اسلامی جلوگیری از طرح برجام موشکی توسط اروپایی ها و حفظ توان موشکی کشور بود.

خدابخشی بر همین اساس تصریح کرد: تقسیم کاری که آمریکا با اروپایی در آن مقطع زمانی انجام داده بودند و تحلیلی که وجود داشت این بود که آمریکا از برجام خارج شود و اروپایی ها با طرح برجام ‌موشکی و گرفتن امتیاز بیشتر، تعهدات بیشتری برای ایران ایجاد خواهند کرد.

وعده صادق و نشان اقتدار ایران/ پیام حمله ایران به اسرائیل چه بود؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه یادآور شد: از این رو آتش زدن برجام به معنای مخالفت با دادن امتیاز بیشتر به غربی ها و صیانت از مؤلفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با یادآوری این مطلب که در آن مقطع زمانی به واسطه این اقدام بسیار تخریب شدیم، خاطرنشان کرد: با این حال از آنجایی که می دانستیم کاری که انجام داده ایم‌ کار درستی است، آن را ادامه دادیم. کاری که ما انجام دادیم به نوعی ایجاد پشتوانه برای دولت وقت هم بود که امتیاز بیشتر به غربی ها ندهد.

حسین رجایی از دیگر نمایندگان مجلس نیز در واکنش به اقدام شجاعانه ایران در حمله به اسرائیل، گفت: این اقدامی که  توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد یک تنبیه و مانور اقتدار در مقابل گستاخی رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه بود.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این اقدام ثابت کرد که قدرت نظامی ایران آنقدر بالا است که می‌تواند از هزاران کیلومتر هر گونه گستاخی دشمنان و تهدیداتی که ممکن است علیه کشورمان وجود داشته باشد را پاسخ دهد.

وی تصریح کرد: این اقدام یک مانور نظامی بود برای اینکه دشمنان بدانند چنانچه شیطنتی در سر آنها وجود داشته باشد با تمام توان پاسخگو خواهیم بود و اجازه نخواهیم داد به اقتدار و حیثیت کشورمان خدشه‌ای وارد و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی متزلزل شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: دشمنان مطمئن باشند چنانچه اسرائیل یا کشورهایی که با این رژیم خبیث همراهی دارند کوچکترین اشتباهی مرتکب شده و دست از پا خطا کنند، برخورد جدی‌تری را مشاهده خواهند کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: همانطور که رهبرمعظم انقلاب فرمودند این یک تنبیه بود و ما آمادگی داریم چنانچه رژیم صهیونیستی بخواهد اقدام متقابلی انجام دهد، این تنبیه به یک اقدام متقابل پشیمان‌کننده تبدیل خواهد شد.