نتایج عملیات وعده صادق

۱- ضربه بازدارنده ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ سپاه اسلام مثل یک بمب خبری در جهان منفجر شد، ضربه تاریخ‌ساز مقابله به مثل ایران، یک پرده‌برداری جدید از ایران انقلابی در نگاه جهانیان و به‌ویژه جهان اسلام بود.

این ضربه هوشمندانه محصول تصمیم یک رهبر انقلابی است که دید آفاقی ، انفسی ، انسان‌شناسی و خودشناسی حکمی دارد و در قامت فرمانده کل قوای نظامی ایستاده و با تدبیر و شجاعت جلوی شرارت رژیم صهیونیستی و فریب و نیرنگ ناتو را گرفته است.

آزادگان جهان و مؤمنین جهان اسلام و ملت‌های منطقه به‌ویژه ملت فلسطین از ضرب شست سپاه اسلام شادمان و دشمنان انقلاب و اسلام مغموم شدند.

عملیات طوفان‌الاقصی معادله جدیدی از قدرت را در غرب آسیا به نمایش گذاشت. ضربه موشکی و پهپادی محیرالعقول ایران نشان داد، سرنخ این تحولات سریع دست کیست و نظم جدید غرب آسیا با کدامین اراده به سمت اقتدار و ساماندهی پیش می‌رود. باید خداوند بزرگ را به خاطر این پیروزی عظیم سپاسگزار بود و سجده شکر بجای آورد.

اکنون پهلوانان محور مقاومت به‌ویژه ملت فلسطین در منطقه با یک فهم امیدوارانه از آینده به سمت‌وسوی یک ساخت جدید از قدرت در حرکت هستند هیچ قدرتی در جهان قادر نیست این حرکت را متوقف کند.

۲- قدرت «نرم» و «سخت» آمریکا در جهان به دلیل اشتباهات راهبردی آسیب جدی دیده است. رژیم صهیونیستی در محاصره جبهه مقاومت گیر افتاده اس و هرروز حلقه محاصره تنگ‌تر می‌شود.

راهبردهای آمریکا در منطقه پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ‌کدام موفق نبوده است.

نه از پروژه خاورمیانه بزرگ خبری است و نه از توطئه نیل تا فرات. هر چه هست عقب‌نشینی گام‌به‌گام و افتادن در تله راهبردی جمهوری اسلامی در منطقه است.

آمریکا و رژیم صهیونیستی حتی قدرت اثرگذاری در مجامع بین‌المللی به‌ویژه شورای امنیت سازمان ملل را هم ازدست‌داده‌اند. طناب «وتو» هم نمی‌تواند آن‌ها را  از این سقوط راهبردی نجات  دهد.

ضربه ۲۶ فروردین به‌قدری کوبنده، هراس‌انگیز و جدی بود که طرف مقابل در واشنگتن و تل‌آویو حتی به ذهن خود راه‌ نمی‌دهد که پاسخی بدهد.

۳- کابینه جنگی نتانیاهو پس از ضربه ۲۶ فروردین به جمع‌بندی برای واکنش نرسید.

شورای امنیت ملی تهدید کرده است اگر رژیم صهیونیستی به شرارت خود ادامه دهد با پاسخ ۱۰ برابری ایران روبه‌رو خواهد شد.اکنون جوانان سلحشور سپاه و ارتش اسلام دست به ماشه خشاب موشکی و پهپادی نشسته‌اند و منتظر فرمان جدید هستند. ایران اسلامی در پاسخ دوم، ورق تازه‌ای از تاریخ تحولات غرب آسیا را نشان خواهد داد و خطوط قرمز خود را قدری بالاتر ازآنچه در محاسبات آمریکا و غرب روی آن حساب بازکرده‌اند، جابه‌جا خواهد کرد.

۴- در عملیات محیرالعقول «وعده صادق» یک پایگاه عملیاتی و یک پایگاه اطلاعاتی منهدم شده است. پیام این عملیات آن است که پایگاه‌های اطلاعاتی و عملیاتی رژیم صهیونیستی زیر ضربه چکش موشکی و پهپادی ایران است. مفهوم «بازدارندگی» در واکنش ایران در ذهن اشرار تروریست ارتش آمریکا و رژیم صهیونیستی خوب نشسته است. این مفهوم درست همان چیزی است که آن‌ها نمی‌خواهند در دستگاه هاضمه فکری و راهبردی خود بنشانند!

۵- روزنامه ‌هاآرتص نوشته است: «جای کتکی که خورده‌ایم تا سال‌ها درد خواهد کرد. ما باخته‌ایم، حقیقت را باید گفت. ما باید اعتراف کنیم شکست‌خورده‌ایم. ما باید در مقابل دستگاه تبلیغاتی نتانیاهو بایستیم... اهداف جنگ در غزه محقق نمی‌شود. گروگان‌ها بازنمی‌گردند حماس تسلیم نمی‌شود. ما باید حقیقت را بگوییم. جایگاه بین‌المللی ما زیر مشت و لگد افتاده است و ...»

تصویری که هاآرتص از رژیم اشغالگر قدس بعد از عملیات وعده صادق ترسیم می‌کند تصویر یک رژیم روبه‌افول ، مضمحل و فروپاشیده است این را ما نمی‌گوییم خود آن‌ها به ‌آن اعتراف دارند.

محمدکاظم انبارلویی