اتحادیه اروپا بر سر تحریم ایران به اجماع رسید

 آمریکا و اتحادیه اروپا حامیان اصلی رژیم صهیونیستی در نسل کشی فلسطینیان محسوب می‌شوند. با این حال، چک سفید امضایی که غربی‌ها به تل آویو داده‌اند، باعث حمایت آن‌ها از اسرائیل فارغ از آنکه رژیم صهیونیستی چه سیاستی را اتخاذ کند، شده است. 

به گزارش الجزیره، آنتونیو تاجانی، وزیر خارجه ایتالیا از توافق کشور‌های اروپایی برای اعمال تحریم علیه ایران خبر داد. 

تاجانی یک روز پس از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا پیرامون حمله ایران به سرزمین‌های اشغالی، اعلام کرد: دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا درباره اعمال تحریم علیه ایران به دلیل این حمله (حمله جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی) به اجماع رسیده‌اند. 

وی خاطر نشان کرد: ما بر سر این موضوع اجماع نظر داریم که باید تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کنیم. این تحریم‌ها کسانی که اقدام به دادن پهپادها، تسلیحات و موشک به کسانی که به اسرائیل حمله کرده‌اند و کسانی که به کشتی‌ها در دریای سرخ حمله می‌کنند را هدف قرار می‌دهد.

تحریم‌هاییبیشتری نیز علیه ایران طی نشست گروه ۷ در جزیره کاپری اعمال خواهد شد. ایتالیا اکنون ریاست دوره‌ای گروه هفت را برعهده دارد. 

اتحادیه اروپا بر سر تحریم ایران به اجماع رسید

رم پیش‌تر، از آمادگی گروه ۷ برای اعمال تحریم‌ها علیه دشمنان اسرائیل خبر داده بود. 

تحلیلگران بازار نفت می‌گویند که تحریم‌های غرب علیه ایران به دلیل حمله به اسرائیل نمادین بوده و بر عرضه نفت این کشور به بازار‌های جهانی تاثیری نخواهد گذاشت.