نوع عملیات ایران ضد اسرائیل در جهان بی‌سابقه است

 با گذشت چند روز از عملیات تلافی‌جویانه «وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران ضد دشمن صهیونیستی در داخل سرزمین‌های اشغالی، بازتاب این عملیات تاریخی در رسانه‌ها و محافل عبری همچنان ادامه دارد و درحالی که ارتش و کابینه رژیم اشغالگر در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر شکست خود و کم اهمیت جلوه دادن این عملیات ایران هستند، رسانه‌های این رژیم تاکید دارند که سایر نتایج حمله ایران در آینده روشن خواهد شد.

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در تحلیل جدید خود از عملیات ایران اعلام کرد که هیچ کشوری در جهان مانند ایران چنین حمله بزرگی با این مقیاس از طریق موشک‌های بالستیک انجام نداده است و این رویدادی بزرگتر از (اندازه) اسرائیل است.

«آری شابیط» تحلیلگر سیاسی این شبکه صهیونیستی در این زمینه گفت که نکته خطرناک این است که ایران دارای توانایی‌های یک ابرقدرت است. عملیات ایران نشان داد که این کشور سیاست «صبر راهبردی» خود را تغییر داده و بنابراین اسرائیل باید تمام اقدامات بعدی خود را حساب شده انجام دهد.

این تحلیلگر صهیونیست تاکید کرد که اسرائیل باید اتحاد غربی-عربی را بیش از قبل برای خود جلب کند؛ زیرا حادثه‌ای که رخ داد (اشاره به عملیات ایران) بسیار بزرگتر از اسرائیل بود و این امر مستلزم اتحاد همه قدرت‌ها برای حمایت از اسرائیل است.

در همین زمینه اخیرا روزنامه عبری «اسرائیل هیوم» هم اعلام کرد که که تغییر روش ایران، خبر بدی برای آمریکا و متحدانش در منطقه است. حمله شبانه ایران به اسرائیل بار دیگر، از دست رفتن بازدارندگی استراتژیک آمریکا و اسرائیل را فاش کرد. ایران برخلاف هشدارهای جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که از تهران خواسته بود اقدامی ضد اسرائیل انجام ندهد، عمل کرد و خود را در رویارویی مستقیم با اسرائیل قرار داد.

 حملات گسترده موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهدافی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی اواخر شنبه‌شب صورت گرفت.

نوع عملیات ایران ضد اسرائیل در جهان بی‌سابقه است

این عملیات با نام «وعده صادق» پاسخی به حمله جنگنده‌های ارتش اسرائیل به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق بود که طی آن سردار محمدرضا زاهدی فرمانده مستشاران ایرانی در سوریه و لبنان به‌همراه 6 نفر از همرزمانش به شهادت رسیدند.

در این عملیات، انبوهی از پهپادها و موشک‌های کروز در موج اول به‌سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شدند و در موج‌های بعدی، تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک دوربرد ایرانی به‌سمت اهداف شلیک شدند.

تصاویر اصابت پی‌درپی و دقیق موشک‌های بالستیک به اهداف خود و اذعان رسانه‌های اسرائیلی به انهدام پایگاه هوایی این رژیم در صحرای نقب بیانگر توانمندی تجهیزاتی و تاکتیکی ایران و ناتوانی سامانه‌های پدافندی ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با آنان است.