سرکوب دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها توسط آمریکا نمایان گر حقوق بشر این کشور است

احمد نادری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با افکارنیوز با اشاره به سرکوب گسترده جنبش دانشجویی ضد صهیونیستی در آمریکا ، اظهار کرد: رژیم اسرائیل چندین ماه است که میزان جنایات خود در غزه را به شدیدترین حد خود رسانده و آنقدر این جنایات گسترده و ستم این رژیم به مردم فلسطین آشکار است که مردم در بسیاری از کشورهای غربی از جمله آمریکا به خیابان‌ها آمدند و خواستار پایان یافتن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شدند.

وی ادامه داد: پیام اعتراض دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های آمریکا آن است که باید زودتر جنایات و نسل‌کُشی در غزه پایان یابد که باید این پیام مورد توجه قرار گیرد. این اعتراضات نشان داد که وجدان‌های بشری در دنیا هنوز بیدار است و وجدان هیچ انسانی نمی‌تواند در مقابل این جنایات شدید صهیونیست‌ها در غزه ساکت باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره بازداشت و سرکوب گسترده دانشجویان در آمریکا به دلیل حمایت آنان از فلسطین و اعتراض به صهیونیست‌ها، گفت: آمریکایی‌ها در مواردی که به حقوق بشر ارتباط دارد، اثبات کرده‌اند که با استاندارهای دوگانه برخورد می‌کنند و در حالی که خودشان اعتقادی به حقوق بشر و آزادی بیان ندارند، فقط شعار حقوق بشر و اعتقاد به آزادی بیان سر می‌دهند.

نادری تصریح کرد: از آنجایی که سیاست و راهبرد اصلی آمریکا حمایت از رژیم صهیونیستی است، طبیعتاً آنان اعتراض علیه اسرائیل را برنمی تابند و نهضت‌های آزادی بخش را تحت فشار قرار می‌دهند و با هر صدایی علیه اشغال، رژیم صهیونیستی و کودک کشی آنان در هر نقطه‌ای از جهان مخالفت می‌کنند.

سرکوب دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها توسط آمریکا نمایان گر حقوق بشر این کشور است

وی  تاکید کرد: جای تأسف دارد که مقامات و نظامیان آمریکا به خودشان اجازه می‌دهند که به اعتراضات مردم علیه رژیم صهیونیستی با خشونت پاسخ دهند و مردم معترض را مورد ضرب و شتم و حملات وحشیانه خود قرار دهند، در حالی که این اعتراضات کاملاً به حق و علیه ظلم و ستم بی‌اندازه آمریکا و اسرائیل به مردم فلسطین است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیا ن داشت: آمریکایی‌ها نشان داده‌اند که در این زمینه اهل تعارف نیستند و معترضان و مخالفان خود را به شدت سرکوب می‌کنند. مقامات آمریکا بدانند که به جز صدای آنان، صداهای دیگری هم در دنیا وجود دارد که ندای حق طلبی و مبارزه با ظلم را سر می‌دهند.