جنبش دانشجویی آمریکا از نتایج عملیات «وعده صادق» است

سردار قاسم قریشی امروز (۲۴ اردیبهشت ماه) در اختتامیه جشنواره دانشجویی قرآن و عترت حیات که در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مردم ایران قرآنی و حسینی شدند، زیرا رهبری را برگزیدند که سرباز امام صادق (ع) و پیرو قرآن است. به همین دلیل، حدود نیم قرن است که ملت مسلمان ما توانسته، در مقابل توطئه‌های مختلف بایستند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از معجزه‌های قرآنی و برگرفته از معجزات پیامبر است، ادامه داد: از علل اصلی دشمنی جهان استکبار با ایران، همین ویژگی قرآنی بودن انقلاب ماست. مهمترین دستاورد انقلاب که باعث بروز دشمنی‌ها شد، غلبه گفتمان محمدی بر گفتمان مارکسیستی و لیبرال دموکراسی است. انقلاب اسلامی به این دو گفتمان در جهان پایان داد. تا سال ۱۳۵۷ چنان این دو طرز فکر بر ذهن مردم جهان نفوذ کرده بود که حتی در ایران نیز برخی شخصیت‌های مذهبی و روشنفکر به این دو گرایش مبتلا شده بودند. عامل اصلی کینه دو قدرت غرب و شرق از ما، براندازی این دو گرایش فکری در جهان است.

جانشین رئیس سازمان بسیج بیان کرد: ایران تا پیش‌ از سال ۱۳۵۷ با وجود ثروت‌های بادآورده نفتی، از هر نظر به خارج وابستگی داشت و به لحاظ علمی جزو کشورهای آخر بود. از نظر نظامی نیز ما حتی برای ساخت سلاح‌های انفرادی درمانده بودیم، به‌گونه‌ای که در جنگ تحمیلی قادر به تجهیز تمام نیروها نبودیم‌؛ اما به برکت همین انقلاب، اکنون شاهد دستاوردهای ارزشمندی در زمینه دفاعی هستیم‌.

جنبش دانشجویی آمریکا از نتایج عملیات «وعده صادق» است

قریشی گفت: در دوره قاجار بخش‌های مهمی از ایران از دست رفت و در دوره پهلوی نیز با وجود ادعای قدرت نظامی این حکومت، امتیاز کشتی‌رانی در اروندرود به عراق، شوروی و ترکیه واگذار شد و بحرین را هم به انگلیسی‌ها دادند. این‌ها در حالی است که در جنگ تحمیلی، یک وجب از خاک ایران از دست نرفت.

وی با اشاره به جایگاه فلسطین در اندیشه انقلاب، بیان کرد: با وجود تمام طرح‌های آمریکایی و اروپایی برای افزایش قدرت اسرائیل اعم از انعقاد قرارداد کمپ دیوید و امضای پیمان ابراهیم با تعدادی از کشورهای عرب منطقه، راهبردهای رهبر انقلاب باعث تجهیز فلسطینی‌ها به موشک و دیگر تسلیحات شد.

جانشین رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه طوفان‌الاقصی شکست بزرگی برای آمریکا و اروپا در تمام ابعاد بود، اظهار کرد: ۵۰ درصد نیروهای عملیاتی طوفان‌الاقصی، حافظ کل قرآن و بقیه نیز بخش زیادی از قرآن را حفظ بودند. البته مقاومت مردم فلسطین که اکنون از هفت ماه گذشته، بسیار افتخارآمیزتر از عملیات طوفان‌الاقصی است‌.

قریشی ادامه داد: این وضعیت آنچنان رژیم صهیونیستی را سراسیمه کرد که دست به حمله علیه کنسولگری ایران زد، زیرا فکر می‌کرد ایران پاسخ مستقیم به این جنایت نخواهد داد، یا توسط نیروهای جبهه مقاومت پاسخ می‌دهد که این هم چون تکراری است، جنبه بازدارندگی ندارد، اما جمهوری اسلامی عملیات بزرگ «وعده صادق» را انجام داد، حتی نام این عملیات نیز براساس تفعلی که به قرآن زدیم، انتخاب شد.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی آمریکا از نتایج عملیات «وعده صادق» است، گفت: حتی من دیدم یکی از راهپیمایان در آمریکا لباس سبز پاسداری با آرم سپاه را پوشیده بود و علیه اسرائیل شعار می‌داد. اگر می‌بینید بایدن به‌صورت ظاهری ارسال برخی سلاح‌ها به اسرائیل را تعلیق کرده، به‌دلیل نگرانی از گسترش جنبش ضد صهیونیستی در آمریکاست.