جرائم ترامپ او را از گردونه انتخابات حذف نمی‌کند

 حمیدرضا غلام‌زاده کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به فضای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا در نهایت یا بایدن خواهد بود یا ترامپ و هیچ شخصی به غیر این دو نفر سکان ریاست جمهوری آمریکا را تصاحب نخواهد کرد و در نهایت مردم آمریکا ناچارند از بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنند.

وی افزود: کلینتون چند هفته پیش طی مصاحبه ای در پاسخ به سوالی درباره حمایت بایدن از رژیم صهیونیستی و ایجاد جنبش‌های دانشجویی و همچنین محکومیت‌های ترامپ گفت که مردم باید با این مسائل کنار بیایند.

غلام‌زاده تاکید کرد: مسائل غزه و ناکارآمدی و سن جو بایدن به طور جدی کار او برای شرکت در انتخابات پیش رو را سخت کرده، اما طی چند روز گذشته اخبار دادگاه‌های ترامپ کمی ورق را به نفع بایدن برگرداند به نحوی که در نظر سنجی‌ها توانسته کمی رتبه خود را ارتقا دهد.

تحلیلگر مسائل حوزه آمریکا افزود: در مجموع ترامپ با تمام محکومیت‌ها شانس بیشتری برای پیروزی در کارزار ریاست جمهوری آمریکا دارد. او چندی پیش اظهار کرده بود که حاضر است برای جرائم خود به زندان برود چرا که می‌داند در هر صورت از شرکت در انتخابات آمریکا منع نخواهد شد و جرائم او در نهایت منجر به حذف وی از گردونه انتخابات نمی‌شود. 

جرائم ترامپ او را از گردونه انتخابات حذف نمی‌کند

غلامزاده تاکید کرد: ترامپ از زندان رفتن چندان هم بدش نمی‌آید چرا که با ایجاد دو قطبی و تحریک عواطف طرفدارانش جای پایش در کارزار انتخابات محکم‌تر و شانس پیروزی اش بیشتر خواهد شد.

وی افزود: ترامپ کاسب خوبی است می‌تواند شرایط را به نفع خود سنجیده و تغییر دهد.

کارشناس مسائل آمریکا گفت: تقریبا محال است که حزب دموکرات و جمهوری خواه بخواهند در فرصت باقیمانده از گزینه‌های جدیدی برای شرکت در انتخابات رونمایی کنند چرا که این کار برای آنها به معنای شکست است.

غلام‌زاده متذکر شد: این حزب‌ها در صورت پیروزی روی نفر دوم بعد از ریاست جمهوری یعنی معاون او مانور خواهند داد تا به رای دهندگان اطمینان خاطر دهند که اگر مثلا بایدن ناتوان شود و یا حتی از دنیا برود نفر دوم اداره کشور را به خوبی در دست خواهد گرفت.