به گزارش افکارنیوز به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان همایش فرماندهان و مسئولین این نیرو که در مشهد برگزار شد، ضمن مثبت ارزیابیکردن برگزاری این همایش ۴ روزه با اشاره به ارتقای توان و آمادگی رزم یگانهای نیروی دریایی سپاه، گفت: روند ارتقای آمادگیها در نیروی دریایی سپاه از سال ۶۵ تاکنون حفظ شده و این مدت زمان طولانی آبدیدگی و تجربیات مفیدی را در این نیرو بوجود آورده است.

فدوی اظهار داشت: به لحاظ شرارتهایی که آمریکا طی سالهای متمادی در منطقه از خود بروز داده است نیروی دریایی سپاه پس از جنگ نیز هیچگاه در شرایط عادی نبوده و همواره در وضعیت افزایش آمادگی با رده های مختلف قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه در برابر تهدیدات دشمنان در ابعاد نظامی در شرایط فوق العاده‌ای به سر می‌برد، اظهار داشت: این میزان آمادگی واقتدار در و مجموعه نیروهای مسلح، دشمنان را از بکاربردن راهکار اقدام نظامی مایوس کرده است از این رو با بکاربردن ابزار تحریم و اعمال فشارهای اقتصادی، سیاسی و حقوقی رویکرد خصمانه خود علیه ملت ایران را دنبال می‌کنند.

فدوی تحریم‌های اقتصادی امروز را فرصتی مغتنمی برای جمهوری اسلامی ایران در ورود به عرصه جهادی عنوان و تصریح کرد: تحریم‌های نفتی دشمنان را باید به مثابه فرصت تلقی کرد و با این عرصه جهادی می‌توانیم به امید روزی باشیم که کشورمان حتی یک قطره نفت خام صادر نکند و این ذخیره الهی را به فراورده‌ها تبدیل کرده و یا به عنوان ذخیره آیندگان باقی گذارد.

وی شرایط امروز ایران در مقطع کنونی را سرنوشت ساز برشمرد و اظهار داشت: با گذشت مدت زمان کمی از اعلام رسمی شروع تحریم ها علیه ایران، علیرغم اینکه تحریم‌ها و فشارهای دشمن بر علیه ملت ایران از ۳۳ سال پیش آغاز شده امروز شاهد تحرکات نظامی مختصری در منطقه هستیم که تمامی آنها در ابعاد دفاعی قابل بررسی است و تمامی اقدامات دشمن بطور کامل از سوی رزمندگان نیروی دریایی سپاه رصد می شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه بخش عمده جابجایی و تغییر در ناوگان امریکا که در خلیج فارس مستقر است را اقدام رسانه‌ای و تبلیغاتی آنان توصیف و تصریح کرد: هراس دشمنان از تهدید جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه " در صورتی که امنیت ملی ایران در منطقه به خطر بیفتد، امنیتی برای امریکا و هم پیمانانش وجود نخواهد داشت " منجر به شکل گیری این تحرکات از جانب امریکا شده است.

فدوی در پایان سخنانش در خصوص همایش فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه گفت: طی مدت ۴ روز همایش زیر سایه با برکت امام رضا(ع) این همایش با محوریت موضوعات و مباحثبصیرتی و تعمیق معنویت و نیز بررسی و تبیین برنامه های گذشته و راهبرد های آینده نیروی دریایی سپاه برگزار شد.سردار جواد مشیدی معاون بازرسی نیروی دریایی سپاه و دبیر همایش فرماندهان و مسئولین این نیرو نیز در حاشیه آیین اختتامیه همایش فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه ضمن مثبت ارزیابی کردن روند برگزاری این همایش اظهار داشت: در این همایش علاوه بر تشریح و تبیین راهبردهای تعالی بخش سپاه و ایجاد همفکری و هماهنگی پیرامون برنامه‌های نیروی دریایی سپاه، شرایط و وضعیت کشورهای منطقه به لحاظ خیزش‌های بیداری اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

مشیدی افزود: سخنرانان این همایش شامل رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهان نیروی قدس و نیروی دریایی سپاه و نیز جمعی از اساتید حوزه و فرماندهان این نیرو بودند که در مدت برگزاری این همایش، برنامه‌های اولویت‌دار و راهبردهای عملیاتی نیروی دریایی سپاه با تاکید بر ارتقاء و تعالی معنویت و شایستگی‌های پاسداری را مورد تبیین و تشریح قرار دادند.

وی با اشاره به اهداف و محورهای برگزاری همایش فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه گفت: برنامه‌ریزی برای تبدیل وضعیت موجود به وضع مطلوب، بررسی و تدوین راهکارهای چگونگی اجرای منویات فرمانده معظم کل قوا، بررسی مجدد نقشه راه و دکترین نیروی دریایی سپاه و نیز ایجاد همفکری و هم زبانی پیرامون این برنامه‌ها از جمله محورهای برگزاری این همایش بود.

دبیر همایش فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه با اعلام برنامه‌های جانبی این همایش اظهار داشت: همزمان با برگزاری این همایش مرکز تداوم و آموزش عقیدتی نیروی دریایی سپاه در مشهد افتتاح شد.

همچنین برگزاری دوره‌های بصیرتی و زیارتی خانواده فرماندهان در راستای ارتقای معنویت از دیگر برنامه‌های جانبی این همایش بود.

همایش فرماندهان و مسئولین عالی رتبه سپاه که از ۲۴ تا ۲۷ تیرماه در مشهد برگزار شد با سخنرانی سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایان رسید.