به گزارش افکارنیوز به نقل از رویداد، در ادامه کنفرانس بین المللی علمی پیرامون جنبش غیر متعهد ها محمد مهدی آخوندزاده معاون امورحقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه کشورمان در گفتگو با خبرنگار سیاسی رویداد در خصوص اهمیت برگزاری این اجلاس در ایران گفت: البته این یک موقعیت بزرگ برای کشور ما محسوب می شود و ما می توانیم به راحتی از این موقعیت برای دستیابی به اهداف خود و همچنین اهداف جنبش استفاده کنیم وی همچنین افزود کشورهایی که عضو این جنبش نیستند نگران نتایج بدست آمده از این اجلاس خواهند بود اما همانطور که می دانید نمی توانند فعالیتی علیه این جنبش انجام دهند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار رویداد در خصوص محل جدید اسکان منافقین کمپ اشرف گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم اما هر کشوری که به آن ها اسکان دهد با برخورد شدید ایران مواجه می شود البته کشورهای همسایه ایران چنین بی خردی ای را نخواهند کرد.
این درحالی است که شایعاتی مبنی بر استقرار منافقین در افغانستان طی روز گذشته منتشر شد، مسئولین ایران بارها هشدار داده اند در صورت استقرار منافقین در کشورهای همسایه و حتی منطقه خاورمیانه شاهد مشکلاتی برای این کشورها خواهیم بود.

سازمان تروریستی منافقین طی سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عملیات های تروریستی متعددی علیه شخصیت های سیاسی ایران و همچنین اقشار مختلف مردم دست داشته است و در بسیاری از مجامع بعنوان گروهی تروریستی مورد شناسایی قرار گرفته است.

این سازمان از بدو تاسیس مورد حمایت سیا و در مقاطعی ضمن خیانت های علنی علیه مردم ایران و مشارکت در جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران ، با سرویس جاسوسی موساد نیز همکاری داشته است.