نصرالله: ایران در این مدت چیزی از ما نخواسته جز یک بار +فیلم

سیدحسن نصرالله افزود: وقتی حاج قاسم سلیمانی پیش آمد باز هم چیزی از ما برای ایران نخواست بلکه از ما به خاطر حضور داعشی ها در عراق کمک خواست. حاج قاسم گفت ما نیاز به فرمانده داریم؛ ۲۰ فرمانده عملیات میدانی به عراق رفتند.

وی افزود: ابونعمه در آن زمان در سوریه بود و از جمله کسانی بود که با حاج قاسم به عراق رفت برای اینکه فرماندهی عملیات علیه داعش در عراق را بر عهده بگیرد.

«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای این سخنرانی به ذکر خصوصیات این فرمانده مبارز حزب الله پرداخت.

وی همچنین به رشادت‌های حاج ابونعمه در جبهه‌های نبرد طی سالیان گذشته اشاره کرد.

سید حسن نصرالله افزود: ای کاش می‌توانستم عمرم را در جمع خانواده شهدا بگذرانم و در مراسم یادواره شهدا از همه شهدا صحبت کنم؛ چراکه حضور در مراسم هر شهیدی برای من افتخار است.

ابو نعمه با حاج قاسم به عراق رفت

وی در این باره افزود: رهبران و فرماندهان حزب‌الله هنگام سخن گفتن، با اعتماد به نفس و روحیه بالایی صحبت می‌کنند. شهید ابو نعمه در بسیاری از جبهه‌ها رهبر، فرمانده، مجاهد و مبارز بود. وی در جنگ ژوئیه ۱۹۹۳ در خط مقدم حضور داشت و برای نبرد با داعش به سوریه رفت.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین گفت: شهید ابونعمه از جمله کسانی بود که به همراه حاج قاسم سلیمانی برای نبرد با داعش عازم عراق شد. وی در اوایل جوانی راه مقاومت و جهاد را انتخاب کرد و مدتی نیز در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر بود. او تا لحظه شهادت همیشه در میدان نبرد حاضر بود.

اهداف نبرد درحال محقق شدن است

سید حسن نصرالله درباره حضور حزب‌الله لبنان در عملیات طوفان الاقصی نیز تاکید کرد: تعهد ما به نبرد طوفان الاقصی از همان ابتدا یک تعهد شکلی و محتوایی بود و خود را بخشی از آن می‌دانستیم. تعهد ما به این نبرد از روز اول تعیین کننده و نهایی بود و نبرد ما در جبهه لبنان نام خاصی ندارد.

وی تاکید کرد: اهداف نبرد ما روز به روز محقق می‌شود و دشمن با خسته و فرسوده شدن ارتش خود در همه سطوح این مساله را می‌پذیرد.

توقف نبرد در شمال در گرو توقف جنگ غزه است

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: عملیات ما دشمن را در شمال درگیر می‌کند و عملاً ۱۰۰۰ افسر و نظامی اسرائیلی مجبور می‌شوند در آنجا بمانند. هدف جبهه پشتیبانی لبنان از غزه خسته کردن دشمن و سلب فرصت حل و فصل نبرد در نوار غزه به نفع خود است و امروز می‌بینیم که ارتش دشمن به دلیل ترس از نفوذ گروه‌های مقاومت به ویژه با از دست دادن تجهیزات جاسوسی قادر به تخلیه شمال نیست.

وی اضافه کرد: از طریق نبرد خود می‌توانیم دشمن را از تجاوز به غزه منحرف کنیم و به او بفهمانیم که اگر می‌خواهد جلوی آن را بگیرد، باید تجاوز خود به غزه را متوقف کند. طرف‌های خارجی نیز متوجه شده‌اند که توقف نبرد جبهه شمال با توقف تجاوز به غزه مرتبط است.

دشمن بدترین روزهای تاریخ خود را سپری می‌کند

سید حسن نصرالله در ادامه اظهار داشت: ارتش رژیم اشغالگر از کمبود نیرو رنج می‌برد و به همین دلیل مجبورند حریدی‌ها را وادار به رفتن به سربازی کنند. ارتش دشمن همچنین مجبور به تمدید خدمت اجباری است و این تأثیر اقتصادی و اجتماعی بزرگی بر اسرائیل دارد.

وی گفت: اهداف از بین بردن و فرسایش دشمن در زمینه اقتصادی، نیروهای نظامی و واقعیت اجتماعی محقق شده است و این امر آن را مجبور به توقف جنگ می‌کند. دشمن در حال حاضر بدترین روزهای تاریخ خود را تجربه می‌کند. برخی تحقیقات درباره هفتم اکتبر نقاط ضعف آن را نشان داد.