به گزارش افکارنیوز؛ در این ویژه‌نامه که به‌مناسبت پنجمین سالگرد درگذشت مرحوم آیت‌الله مشکینی تدارک دیده شده، در مورد شخصیت، مبارزات و مشی انقلابی رئیس فقید مجلس خبرگان، گزارش، گفت‌وگو و تصاویر منتشر نشده‌ای منتشر خواهد شد.

این ویژه‌نامه در پنج فصل " معلم اخلاق "، " مدرّس مبارز "، " خبره‌ترین خبرگان "، " سرباز رشید و بی‌بدیل مکتب امام و رهبری " و " خادم قرآن و اهل‌بیت علیهم السلام " به بررسی وجوه مختلف شخصیت فقیه مجاهد و پارسا آیت‌الله مشکینی می‌پردازد.

بیانات منتشر نشده‌ای از رهبر معظم انقلاب در مورد آیت‌الله مشکینی به همراه گفت‌وگوهای اختصاصی با آیات و حجج اسلام جنتی، یزدی، ری‌شهری، رئیسی، محمدی گلپایگانی، خسروشاهی، آقاتهرانی و رحیمیان و آقایان حدادعادل، استادولی، تبریزی و ارضی بخش‌های اصلی ویژه‌نامه یادبود آیت‌الله مشکینی را تشکیل می‌دهد.

همچنین در این ویژه نامه مطالبی در مورد ابعاد شخصیت آیت‌الله مشکینی، گزارش مفصلی از نظرات و دیدگاه‌های ایشان در مورد ولایت فقیه؛ شئون و نفوذ آن، منطق انتخاب ولی‌فقیه از سوی مجلس خبرگان، شرایط و نحوه انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری، تشکیل، تصویب و انشای اصول مربوط به رهبری در مجلس خبرگان قانون اساسی که از میان سخنان رئیس فقید مجلس خبرگان در اجلاسیه‌های این مجلس گردآوری شده به چشم می‌خورد.

این گزارش با توجه به بیان مستدل و مبتنی بر آیات و روایات آیت‌الله مشکینی در تبیین موضوع ولایت فقیه، در واقع به‌عنوان یک سلسله بحثمختصر، مفید و در عین حال، جامع در این زمینه برای پژوهشگران و جوانان قابل استفاده است.

گزارشی از نقاط حساس و تأثیرگذار حضور آیتالله مشکینی در مواردی همچون شورای بازنگری قانون اساسی، پاسخ به اظهارات توهینآمیز آقای منتظری پس از غائله ۱۳ رجب سال ۷۶ و مجموعه موضعگیریهای ایشان در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از دیگر گزارشهای این ویژهنامه است.