در آستانه ماه مبارك رمضان؛
رییس‌ اتحادیه‌ی کبابی و حلیم تهران خبر داد:
حلیم ساده کیلویی ۳ هزار تومان، آش رشته دو هزار و۵۰۰ تومان

به گزارش افکار به نقل از ایسنا، رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپز تهران، نرخ مصوب حلیم ساده، آش رشته و آش شله قلمکار برای ماه رمضان را از قرار حلیم ساده، کیلویی سه هزار تومان، آش رشته دو هزار و ۵۰۰ تومان و آش شله قلمکار سه هزار تومان ذکر کرد.

علیرضا فرشیدرخ رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپز تهران، اظهار کرد: قیمت هر صد گرم کباب هم هزار و ۳۰۰ تومان است و نرخ‌های مذکور نرخ مصوب هیات مدیره اتحادیه است.

وی ادامه داد: برای حلیم معجون‌دار نرخی مصوب نکرده‌ایم و افزودن گوشت بوقلمون یا شکر و روغن زیاد بر اساس خواست و نظر مشتری خواهد بود که معمولا بابت آن بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان از مشتریان دریافت نمی‌شود.

رییس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپز تهران از حضور۱۵۰ مامور اتحادیه در سطح تهران به منظور نظارت برعرضه حلیم و کباب بهداشتی و با کیفیت خبر داد.

وی تصریح کرد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره بهداشت و هم‌چنین اماکن تهران، برای ماه رمضان طرح ضربتی پلمپ واحدهای غیرمجاز را که به عرضه حلیم غیربهداشتی اقدام می‌کنند، اجرا خواهیم کرد.

فرشیدرخ در ادامه تعداد واحدهای صنفی تحت پوشش اتحادیه را حدود ۷۰۰ واحد جوازدار ذکر کرد و متذکر شد: کلیه واحدهای صنفی ما در ماه رمضان دارای بنرهایی تحت عنوان عاملین فروش کباب، حلیم و آش رشته هستند و مردم می‌توانند با اطمینان کامل از این واحدهای مجاز حلیم یا کباب تهیه کنند.


رییس اتحادیه حلیم، کبابی و آشپز تهران شماره تماس ۹-۷۷۶۲۹۶۵۸ را به منظور اعلام گزارش تخلفات و رسیدگی به شکایات مردمی در اختیار شهروندان تهرانی قرار داد.

وی گفت: متاسفانه بعضا مشاهده می‌شود که حلیم‌ را در مکان‌های غیربهداشتی و فاقد مجوز پخته و در ظرف‌های غیربهداشتی بین اغذیه فروشی‌ها و ساندویچی‌ها عرضه می‌کنند که سال گذشته گزارش ۱۰۰ مورد مسمومیت را داشتیم و خواسته ما از مردم این است که از اغذیه فروشی‌ها حلیم تهیه نکنند زیرا عمدتا بی‌کیفیت و ناسالم است و به‌جای آن از واحدهای مجاز و تحت نظارت اداره بهداشت خریداری کنند.
پایان خبر / ب.