به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل طی نامهای خطاب به احمدینژاد با بیان اینکه دعوت رئیس جمهور غیررسمی و غیرشفاف بوده است، اعلام کرد که از طرف این اتحادیه دانشجویی، نمایندهای در ضیافت افطار رئیس جمهور شرکت نخواهد کرد.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر احمدی نژاد

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

احتراما پیرو دعوت غیر رسمی، خارج از عرف و غیر شفاف برخی اعضای دفتر جناب عالی از تشکل‌های دانشجویی جهت برگزاری جلسه افطاری با حضور شما‌، بدون ذکر مقدمه نکات ذیل را به استحضار می‌رسانیم:

۱ - جایگاه منیع ریاست جمهوری حکم می‌کند، دعوت شما از اشخاص حقیقی و حقوقی _ به ویژه دانشگاهیان _ از مسیری شفاف و رسمی و با حفظ شان این جایگاه صورت پذیرد، از این رو به نظر می‌رسد دفتر جناب عالی علیرغم اشراف به این موضوع، معلوم نیست با چه هدفی اقدام به دعوت شفاهی آن هم از طریق افرادی که حوزه مسئولیت آنها برای دانشجویان نامعلوم می‌باشد، نموده است.

۲ - اگر قرار است جلسه‌ای موثر و جدی با فعالین فرهنگی و سیاسی دانشگاه‌ها صورت گیرد، باید فضایی منطقی و مبتنی بر چارچوب‌های معقول ایجاد گردد. بدین معنا که شفافیت ترکیب حضار، سخنرانان، مدعوین و مهم تر از همه، دعوت کنندگان و اهداف برگزاری جلسه از ارکان یک فضای مطلوب برای چنین مراسمی است که متاسفانه هیچ یک از اجزای مذکور در فرآیند این برنامه دیده نمی‌شود. نه معلوم و مشخص است که ترکیب مدعوین چگونه و بر اساس چه شاخص‌هایی است، نه ترکیب و تعداد سخنرانان مشخص است و از همه مهم‌تر هدف برگزاری چنین جلسه‌ای آن هم با توجه به سابقه برگزاری جلسات مشابه توسط دفتر جناب عالی برای کسی معلوم و روشن نیست.

۳ - جناب آقای رئیس جمهور، حتما با اتفاقات نامیمونی که توسط دفتر جناب عالی در چند سال اخیر رخ داده و با کمال تاسف مایه سرخوردگی و سر افکندگی حامیان و دوستداران شما گشته نباید توقع داشته باشید که تشکل‌ها و فعالان دانشجویی، به دعوت دفتر شما آن هم با این روند پاسخ مناسب دهند که البته مقصر وجود این دیوار بزرگ بی‌اعتمادی همین آقایان هستند که سم مهلک افکار انحرافی و مغایر و متضاد با گفتمان انقلاب اسلامی را در فضای عمومی جامعه پراکنده‌اند و این انحراف موضوعی نیست که بتوانیم چشمانمان را بر روی آن ببندیم.

به هر حال علی رغم عملکرد نا مطلوب و دون شان دفتر جناب عالی در نحوه و ساز و کار برقراری ارتباط و دعوت از تشکل‌های دانشجویی، از جناب عالی دعوت می‌نماییم تا در نشست سالانه این اتحادیه که در ۱۱تا ۱۳ ام شهریورماه امسال در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، حضور بهم رسانید.

با آرزوی توفیق الهی

اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاههای سراسر کشور