افكار نيوز - سالك خبرداد: استقبال وهابيها از اظهارات مشايي در تلويزيون عربستان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به استقبال وهابی‌ها از اظهارات مشایی در تلویزیون عربستان، گفت: مفتی وهابی به اظهارات سخیفانه وی اشاره کرده بود که بعد از ۳۰ سال از انقلاب اسلامی یکی از مسئولان ایران چهره واقعی این انقلاب که همان ملی‌گرایی است را برای مسلمین جهان نمایان کرد.

به گزارش افکار، فارس نوشت، احمد سالک سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اظهارات رحیم مشایی در مورد مکتب ایرانی به جای مکتب اسلامی در همایش ایرانیان خارج از کشور، گفت: برای واکاوی اظهارات آقای مشایی در مورد پرداختن به مکتب اسلام باید نکاتی را از قبل به آن اشاره کرد تا این صحبت‌ها در ذهن مخاطبان، تحلیل شخصی و خارج از موازین اسلامی قلمداد نشود.
وی در ادامه گفت: بنده احمد سالک کاشانی به عنوان یک مسلمان دلسوز که سابقه فعالیت قبل از انقلاب و بعد از انقلاب در مسائل سیاسی و مدیریتی در کشور داشته است، بر ایده‌ها و افکار آقای مشایی اظهارنظر می‌کنم و هیچگونه دیدگاهی غیر از رفع شبهات در میان مخاطبان ندارم.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: صحبت‌های بنده بر اساس انتقادی است که سمت و سوی کمال و اصلاح دارد و امیدوارم در ذهن مردم به عنوان تخریب محسوب نشود؛ چرا که من به عنوان یک دلسوز انقلاب اسلامی با اعلام مواضع خود به دنبال رضایت حق تعالی هستم.

سالک در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در ایران مبتنی بر ارزش‌های قرآنی شکل گرفته ‌است، اظهارداشت: انقلاب اسلامی با محوریت حضرت امام خمینی(ره) و در حال حاضر با محوریت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبتنی بر مجموعه‌ای از ارزش‌های قرآنی است که در ابعاد مختلف در جهت سیر کمال انسانی مطرح است.
وی افزود: انقلاب اسلامی مبتنی بر سیره پیامبر اکرم و ائمه هدی شکل گرفته که نمونه آن در وصیت‌ سیاسی و عبادی حضرت امام(ره) به عنوان منشور انقلاب جلوه می‌کند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، بیان کرد: ملت ایران در ۳۱ سال گذشته برای گسترش اسلام و جهت نفوذ این دین الهی جوان‌های عزیز خود را تقدیم کرده ‌است و با استقامت بر اصول اسلام مانع از نفوذ عقاید دشمنان در جوامع اسلامی شده‌اند.
حجت‌الاسلام سالک، اضافه کرد: ملت ایران همواره نشان داده‌ است که در تمامی مسائل در فضای داخلی و بین‌المللی قبل از آنکه به حمایت از ایران بپردازد از اسلام تبعیت کرده است؛ چرا که ملت ایران با اندیشه جهانی اسلام که همان سعادت بشری است، آشنا هستند.
وی در ادامه به بررسی و نقد رفتارهای رحیم مشایی اشاره کرد و افزود: آقای مشایی برخوردار از پست‌های سیاسی و دولتی است که از سوی رئیس جمهور به او تنفیذ شده که این تعدد پست‌های دولتی میدان عمل بزرگی را برای او باز گذاشته است.

این مبارزه دوران قبل از انقلاب تصریح کرد: بخشی از پست‌هایی که به دلیل خاص از سوی رئیس جمهور به مشایی واگذار شده از جمله ریاست دفتر، عضو کمیسیون اقتصادی دولت، رئیس شورای هماهنگی مناطق آزاد، جانشین رئیس جمهور در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، ‌ دبیر کمیسیون فرهنگی دولت، رئیس کارگروه زیارت و فرهنگ رضوی و نماینده رئیس‌جمهور در ستاد راهیان نور نشان از اعتماد احمدی‌نژاد به وی دارد که این حرکت برخلاف ایده‌های واقعی رئیس جمهور در مورد گردش نخبگان و بهره‌وری حداکثری از نیروهای جوان متعهد به نظام است.

وی با بیان اینکه بر فرض مثال ما به این نتیجه می‌رسیم که آقای مشایی دارای قدرت عمل زیادی در بحث‌های مدیریت و کار اجرایی است، گفت: اما وی باید به خود اجازه ندهد که با اظهار‌نظر در مورد مباحثاسلامی موجب ایجاد شبهات در دین شود و تفسیر این مسایل را به اسلام‌شناسان واقعی واگذار کند.

وی با اشاره به اینکه تمامی افراد حق اظهار‌نظر در مورد مسائل مختلف را دارند، گفت: دین اسلام به عنوان خط قرمز در میان ملت ما محسوب می‌شود و مردم با شناخت خطوط قرمز در دین که همان تمکین به قرآن و عترت است به خود اجازه بازگویی ایده‌های متفاوت و برخلاف افکار عمومی جامعه را نمی‌دهند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز خلع آقای مشایی از پست‌های دولتی را خواستار شد و ادامه داد: به دلیل اظهار‌نظرها و افکار التقاطی از سوی رحیم مشایی، رئیس جمهور محترم با توجه به صلاح نظام و انقلاب وی را از پست‌های دولتی برکنار کند.

سالک به واکنش علما و دلسوزان انقلاب اسلامی در مورد اظهارات رحیم مشایی اشاره کرد و افزود: حجج اسلام علم‌الهدی خاتمی، سعیدی در تریبون نماز جمعه در واکنش به اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور خواستار برکناری وی شدند که نمازگزاران با ندای تکبیر به فرمایشات ائمه جمعه لبیک گفتند؛ در کنار آن به نظرات حضرات آیات یزدی، ‌ جنتی و مصباح در این زمینه توجه شود.

وی تصریح کرد: در چند شب گذشته یک عالم وهابی در تلویزیون عربستان از اظهارات رحیم مشایی در اجلاس ایرانیان مقیم خارج از کشور استقبال کرد و بسیار خرسند بود که یکی از مسئولان جمهوری اسلامی از تریبون رسمی نظام صحبت‌هایی مخالف مذهب ارائه کرده است.

این فعال شاخص سیاسی خاطرنشان کرد: مفتی وهابی با اظهارات سخیفانه اشاره کرده بود که بعد از ۳۰ سال از انقلاب اسلامی یکی از مسئولان ایران چهره واقعی این انقلاب که همان ملی‌گرایی است، برای مسلمین جهان نمایان کرده است.

وی جمهوری اسلامی را ام‌القری واقعی جهان اسلام دانست و اظهار داشت: اسلام ناب محمدی با تلاش و مجاهدت علمایی همچون امام خمینی(ره) در سراسر گیتی رشد و گسترش پیدا کرده است اما برخی افراد از روی بی‌بصیرتی و صحبت‌های غیر واقع به دست‌آوردهای انقلاب در طول ۳۱ سال گذشته ضربه می‌زنند.
کارشناس مسائل سیاسی به رئیس جمهور پیشنهاد داد که بیشتر به پالایش اطرافیان خود بپردازد و به عده‌ای اجازه ندهد که متدین را زخمی، ناراحت و نگران کنند.
وی در پایان تصریح کرد: در شرایطی که ملت ایران با پیروی از مقام معظم رهبری در جهت تقویت دولت تلاش می‌کند رئیس جمهوری باید در برابر کسانی که از تریبون نظام به اظهارات غیرمنطقی می‌پردازند واکنش جدی نشان دهد.
انتهای پیام / ب