فخرالدین حیدری در گفتگو با خبرنگار سیاسی افکارنیوز گفت: هنوز زود است که راجع به هدفمندی یارانه ها و تاثیری که بر معیشت خانوارها، بازار، جامعه، شاخص های اقتصادی بالاخص تورم می گذارد اظهارنظر شود.

وی زمان مناسب جهت ارزیابی اجرای قانون مذکور را ۲ تا ۳ ماه دیگر دانست و خاطرنشان کرد: در شرایطی که هنوز خودروهای شخصی از بنزین یارانه ای ۱۰۰ تومان استفاده می کنند و بهای کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری اعم از تاکسی و اتوبوس تغییری نکرده و قبوض جدید آب، برق و گاز به دست مردم نرسیده است نمی توان از تغییر وضعیت ایجاد شده ارزیابی درستی داشت.

وی راجع به وعده رئیس جمهور مبنی بر دو برابر شدن یارانه های نقدی در سال آینده افزود: تحقق این امر راهی جز تندتر شدن شیب اصلاح قیمت ها ندارد چراکه هم اینک دولت از محل هدفمندی یارانه ها می خواهد ظرف سه ماه ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل کند در حالیکه شاید برخی خانوارهای کم درآمد توانایی پرداخت قبوض و هزینه ها را نداشته باشند لذا شاید همین مسئله موجب شود تا مبلغ مذکور تحصیل نشود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به صف های طولانی مردم جلوی عابر بانک ها تصریح کرد: سرپرست خانوارهایی که درآمد کمی دارند بلافاصله یارانه های واریزی به حساب خود را دریافت و اقدام به خرج آن کرده اند و از این رو دیگر پولی برای آنها باقی نمانده است.
نماینده مجلس هشتم اضافه کرد: با تفاسیر مذکور نگرانی ما آنست که مبلغ پیش بینی شده به جیب دولت برنگردد و از این لحاظ کسری بیاورد. البته دستگاه اجرایی این حق را دارد که در مرحله دوم واریز یارانه ها بدهی های قبلی را کسر و مابقی را به حساب اشخاص بریزد.