به گزارش افكارنيوز به نقل از باشگاه خبري فارس توانا، اسفنديار رحيم مشايي در نخستين همايش تجليل از خبرنگاران فعال حوزه زنان با اشاره به حرفه خبرنگاري گفت: حضور خبرنگاران زن و خصوصاً خبرنگاران زني كه در حوزه زنان هم فعاليت ميكنند در انتشار پيام انقلاب اسلامي بسيار تأثيرگذار است.
وی اضافه کرد: خبر باعثرشد زندگی و حیات می‌شود؛ ذات خبر نشان از یک رویداد دارد که رویداد به معنی خلق یک اثر مهم است‌؛ اگرچه ممکن است خبری حامل پیام ناگواری باشد ولی باز هم ماهیت خبری دارد.
مشایی تصریح کرد: ‌ ذات خبر صرف ‌نظر از سمت و سوی آن نشان از یک خلقت دارد؛ در جامعه‌ای که خبر نباشد تحول وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه تفاوت دنیای قدیم و جدید در تولید خبر است، ‌افزود: تولید اخبار باعثافزایش، ‌ رشد و ارتقای تحولات در طول دوران تاریخ می‌شود.
رئیس دفتر احمدی نژاد اضافه کرد: ‌ انسان با خلق رویداد‌ها در تاریخ اثرگذار است؛ رویدادهای اثرگذار در حال حاضر روند افزایشی یافته که این رویدادها سیر کمال انسان را طی می‌کند.
مشایی به آفرینش انسان در دوران معاصر نسبت به قدیم اشاره کرد و اظهار داشت: تحولات انسان امروزه نسبت به قدیم بسیار ارتقاء داشته است و تمایل رسیدن انسان به کمال و به وعده الهی که همان جایگاه خلیفةاللهی است بیشتر از قبل شده است.
مشایی اضافه کرد: در واقع تحقق ظرفیت‌هایی که جایگاه خلیفة اللهی انسان را به ثبت برساند در کشاکش زمان بیشتر از قبل است و در حال تحقق است؛ ‌جامعه موعود جامعه‌ای است که انسان به جانشینی خداوند نزدیک شود.
رئیس دفتر احمدی نژاد تأکید کرد: ‌ توانمندی انسان در برابر پدید آوردن پدیده‌ها در حال حاضر افزایش یافته است؛ انسان در چارچوب مکتب ارزشی برای رسدین به خلیفة ‌اللهی تلاش می‌کند که البته شیطان از هیچ اقدامی برای ممانعت از این هدف والای انسانی دریغ نمی‌کند.
وی در ادامه افزود: انسان به دلیل وسوسه و القائات شیطانی و مبنا قرار دادن هوای نفس در طول تاریخ با مشکلاتی روبرو بوده است که البته حضور انبیاء و اولیای الهی برای راهنمایی انسان در برابر القائات شیطانی بوده تا انسان بتواند منویات الهی را در زمین محقق سازند.
مشایی بیان کرد: ‌ هر حرکت یک تحول جدید است و خبر محصول یک تحول است که می‌تواند بسترساز یک جریان باشد؛ ‌ رقابت در خبر برای تولید و خلق رویداد است.
وی با اشاره به اینکه پیامبران را می‌توان نخستین خبرنگاران تاریخ نام برد، ‌ افزود: ‌ پیامبران هم اخبار را دریافت و هم اخبار را ابلاغ می‌کردند؛ ‌ اگرچه اسم خبرنگار به عنوان ثبت‌کننده و ضبط کننده خبر معنی پیدا می‌کند ولی خبرنگار باید با ماندگاری خبر را در اذهان جامعه به وجود آورد.
مشایی اضافه کرد: ‌ ابلاغ خبر اهمیت کار خبرنگار در درجه اول است؛ ‌ پیامبران همه رسول نیستند ولی همه آنها به عنوان مبلغان دینی در عرصه تاریخ حضور یافتند و برای انسان‌ها از سوی خداوند پیام داشتند حتی برخی از پیامبران وظیفه داشتند فقط قوم یا خانواده خود را هدایت کنند به همین دلیل هم هست که در تاریخ نامی از این افراد برده نشده است.
رئیس دفتر ریاست جمهوری اظهار داشت: ‌ میزان خبرداری با میزان ابلاغ خبر باید متناسب باشد چرا که برخی از پیامبران فقط پیامبر بودند ولی برخی دیگر پیامبران اولوالعزم بودند بر همین اساس بسیاری از پیامبران مأ‌موریتی بیش از ارسال خبر داشتند.
وی با اشاره به وضعیت خبر در رسانه‌های دنیا بیان کرد: ‌ در دنیا دعوا بر سر قبله است؛ ‌دعوا بر سر مدینه فاضله، مقصد و مسیر است؛ ‌ امروز بزرگترین خبر بین اخبار شیطانی و اخبار انسانی وجود دارد؛ ‌ همه تمایلات شیطان در عرصه خبر برای دوری از انسان از حقیقت است.
مشایی تصریح کرد: ‌ امروز استکبار جهانی با استفاده از خبرپراکنی به دنیا سلطه می‌کند؛ ‌ در این مسیر اخباری را منتشر می‌کند که واقعیت ندارند؛ تقابل ما بر سر سرزمین نیست. تقابل ما بر سر عوامل خبری در جهان است.
وی افزود: ‌ خبر در جهان‌بینی توحیدی، ‌ جهان‌بینی اسلامی و شیعی همچنین مکتب ایرانی جایگاه بالایی دارد. در کسوت خبرنگاری فرد باید با استفاده از اخبار در جهت نیل به اهداف عالیه قدم بردارد و‌ همه رسانه‌های قدرت یافته دنیا برای انحلال و انحراف افکار دنیا فعالیت می‌کنند.
مشایی اضافه کرد: ‌ استکبار جهانی و صهیونیسم برای تولید اخبار در جهت انحراف افکار و اذهان عمومی قدم بر می‌دارند‌ تا حقیقت اسلام در دنیا آشکار نشود.
وی اظهار داشت: ‌ استکبار جهانی درصدد این است که حقیقت انقلاب اسلامی در دنیا آشکار نشود چراکه اگر این اتفاق بیفتد، ‌ تمام اهداف مکتب‌های کمونیستی، لیبرالیستی، اومانیستی، فمینیستی و غیره را از بین می‌برد بر همین اساس تمام استکبارات دنیا در تلاشند تا با استفاده از این راه حقیقت انقلاب اسلامی را به گوش دنیا نرسانند.
مشایی تأکید کرد: ‌ انقلاب اسلامی مظهر و نماد اسلام است و آن را به دنیا ارائه می‌دهد؛ ‌ استکبار جهانی سعی دارد با نشان‌دادن تصاویر غیر واقعی از اسلام چهره‌ای خشن و زشت را به مردم دنیا نشان دهد.
رئیس دفتر ریاست جمهوری اضافه کرد: ‌ در جامعه ما در میان مردم شهید‌پرور، ‌ انقلابی و متدین بعضی از افراد وجود دارند که در برای رسیدن به اهداف و تحقق منویات افکار صهیونیستی و استکباری قدم برمی‌دارند.
وی افزود: این افراد با سیاه‌نمایی، ‌ اختلاف‌افکنی و از بین بردن حقایق در جهت ایجاد اختلاف بین مردم، ‌ آب در آسیاب دشمن می‌ریزند.
مشایی تصریح کرد: ارائه تصویر درست از پیام انقلاب اسلامی ایران می‌تواند راه را برای تمام افکار استکباری و پلید ببندد؛ ‌ ایران در دنیا پرچم‌دار اسلام است کشورهای غربی با نشان دادن فقر برخی از کشورهای اسلامی سعی دارند پیام اسلام را به سرزمین‌های دیگر نرساند.
وی اضافه کرد: ‌ شبکه‌های و رسانه‌های اصلی و بزرگ دنیا، ‌ به طور مستقیم در برابر اسلام نمی‌ایستند و با نشان دادن تصاویری از فقر و فلاکت از کشورهای اسلامی، ‌ درصدد هستند در مقابل رشد اسلام بایستند.
مشایی اضافه کرد: ‌ ایرانیان افرادی روشنفکر و متفکر هستند و ظلم و ستم را بر نمی‌تابند؛ ‌ علم در سرزمین ایران توسعه و رشد یافته است؛ ‌ حقیقت اسلام در ایران است و‌ ایران سرزمینی پاک است، ‌ نهضت ما نهضتی حسینی و مکتب ما مکتبی حسینی است.
وی تصریح کرد: ‌ امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه مظهر تفکر اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام هستند‌؛ اسلام با ایران می‌تواند شناخته شود؛ ‌ اسلام ایران، ‌ اسلامی شیعی است نه اسلامی اموی و عباسی که این نوع اسلام در دنیا زیاد است‌؛ اسلام اموی و عباسی اصل اسلام را به انحراف کشاندند.
مشایی تصریح کرد: ‌ حقیقت اسلام با پرچم ایران برافراشته می‌شود؛ ایران در دنیا داعیه‌دار ارزش‌های اسلام است؛ ‌ اسلام بدون نام ایران در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست. دشمنان به همین دلیل از ایران می‌ترسند برای اینکه حقیقت اسلام در ایران است و این را استکباران بر نمی‌تابند.
رئیس دفتر ریاست جمهوری گفت: ایران ظلم را در هیچ جای جهان بر نمی‌تابد؛ ‌ بدون نام ایران اسلام گم می‌شود‌، پرچم ایران چراغ خانه اسلام را برافراشته است و‌ ایران پرچم عدالت است.
انتهاي پيام/