افكار نيوز - رهبر انقلاب اسلامي: اگر اين همكاري بين دولتها و ملتهاي مسلمان به نحو شايستهاي تحقق يابد، همه مسلمانان دنيا از آن بهره خواهند برد.


به گزارش افکار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ‌ آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در دیدار با " مالام باسای سانها " رئیس جمهور گینه بیسائو و هیأت همراه، با اشاره به استقبال ایران از گسترش روابط با کشورهای اسلامی خاطرنشان کردند: امت اسلامی مجموعه‌ای عظیم و پراستعداد است و باید در هر نقطه‌ای که هستند، دست دوستی و اتحاد به هم بدهند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت منطقه آفریقا خاطرنشان کردند: دست‌های دخالت‌گر استعمار، در طول سال‌های متمادی مشکلات فراوانی را برای آفریقا و غرب این قاره بوجود آورد، اما امروز ملت‌ها بیدار شده‌اند و در پی زمینه‌های همکاری با یکدیگر هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به استقبال ایران از همکاری با کشورهای آفریقایی افزودند: ایران برخلاف استعمارگران می‌تواند به عنوان یک کشور دوست و برادر به توسعه کشور شما و منطبق با منافع ملی کمک کند.
ایشان به دستاوردهای علمی و صنعتی ایران بعد از انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کردند: این پیشرفت‌ها به برکت روحیه اسلامی و خودباوری ملی که ارمغان امام خمینی(ره) بود، بوجود آمد و هر ملتی که خود را باور کند و وارد میدان کار و تلاش شود به چنین پیشرفت‌هایی خواهد رسید.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان بر اهمیت امنیت و آرامش در آفریقا و غرب این قاره و پیشرفت و آبادانی آن تأکید کردند.
در این دیدار که آقای احمدی‌نژاد هم حضور داشت، رئیس جمهور گینه بیسائو گفت: در مدت حضور خود در ایران از نزدیک با برخی پیشرفت‌ها و توانمندی‌های علمی و صنعتی ایران آشنا و شگفت زده شدم.
مالام باسای سانها افزود: این پیشرفت‌های حیرت‌آور، و توانایی‌های ملت ایران، افتخاری برای ملت‌ها به شمار می‌آید و ما از این فرصت، برای گسترش بیش از پیش روابط استفاده کردیم.
انتهاي پيام/