پايگاه اينترنتي تهران ريويو وابسته به اپوزيسيون مقيم خارج، جبهه از هم پاشيده موسوم به جنبش سبز را آبستن حوادث دانسته و نوشت: ۳ سال پس از جنبش سبز و بازداشت سران آن و تجربه ناموفق تحريم انتخابات مجلس، تابوي حضور در انتخابات در ميان برخي گرايش هاي جنبش سبز در حال شكسته شدن است و گروه هايي قصد دارند با حضور در انتخابات آتي آب رفته قدرت را به جوي بازگردانند.

این پایگاه اینترنتی می افزاید: موسوی و کروبی هر دو صراحتا با حضور در انتخابات مخالفت کرده اند. فعالان بدنه جنبش سبز نیز با شور و حرارت مشغول بحثدرباره انتخابات هستند اما کم نیستند تعداد افرادی که به تأسی از بزرگان اصلاحات، یا تحریم انتخابات مجلس نهم را شکست خورده می دانند یا آن که اساسا با تحریم مخالف اند و در پی حضور در انتخابات ریاست جمهوری هستند. این در حالی است که حضور در انتخابات ریاست جمهوری به شیوه مألوف اصلاح طلبان پیش از خرداد ۸۸ و یا آن گونه که سیدمحمد خاتمی در انتخابات مجلس نهم حضور یافت، برخلاف روش و مشی جنبش سبز است و علاوه بر آن، نه سودی برای جنبش دموکراسی خواهی ایران دارد و نه آبی برای اصلاح طلبان گرم خواهد کرد.

نویسنده خاطرنشان کرد: تکرار مکررات است که بگوییم جنبش سبز پس از راهپیمایی ۲۵ بهمن سال ۸۹ و سپس حصر دو رهبر خود، در عرصه سیاسی دچار رکود و خمودی شده است. در دورانی که سید محمد خاتمی فعال تر شد و شورای هماهنگی راه سبز امید جایگزین رهبران در حصر شد، وارد حضیضی شد که هم چنان ادامه دارد و احتمالا اوج آن نیز در انتخابات نهمین دوره مجلس خود را نمایان ساخت.

سایت وابسته به محافل ضدانقلاب همچنین نوشت: «جمهوری اسلامی در انتخابات مجلس نهم به دنبال آن بود ثابت کند اقتدار خود را حفظ کرده است. برگزاری انتخاباتی توسط مجری و ناظری که انتخابات ۲۲خرداد ۸۸ را برگزار کرده بودند و عدم بروز اعتراض نسبت به آن، بهترین فرصت برای این مساله بود. از سوی دیگر برگزاری چنین انتخاباتی، زمانی که موسوی و کروبی در حصر بودند، نشانه ای بود برای مخالفان که مجبورند در زمینی که حاکمیت تعیین می کند، بازی کنند. حضور خاتمی در این انتخابات باعثشد تا سایت کلمه - نزدیک به میرحسین موسوی - در یادداشتی، اصلاح طلبان را به باد انتقاد بگیرد که «با کارکردهای جنبش های مدنی بیگانه اند» و حتی آنان را به باد انتقاد بگیرد که «در فرصت طلایی سال های دولت اصلاحات، جای استفاده صحیح از جنبش به بازی در چارچوب قدرت رسمی سرگرم شدند و به تدریج حفظ خود در قدرت را ترجیح دهند.»

تهران ريويو خاطرنشان كرده است: گرچه نخبگان سياسي به دليل فضاي سياسي و وجود تعدادي زنداني سياسي از حضور در انتخابات چشم پوشي خواهند كرد اما براي جمع نه چندان قليلي از توده مردم اين مسائل در درجه اول اهميت نيست و اين همان مسئله اي است كه در ديدار عبدالله نوري و محمد خاتمي براي توجيه حضور در انتخابات روي آن تاكيد شده است.