به گزارش افکارنیوز، عصرایران نوشت: معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری از افزایش سهمیه بنزین شهریور به ۹۰ لیتر خبر داد و گفت: دولت ۳۰ لیتر بنزین به مناسبت عید فطر به مردم هدیه میکند و این سهمیه از ساعت ۲۴ فردا شب به کارتهای سوخت دارندگان خودرو واریز خواهد شد.

۱ - عده ای از این خبر خوشحال می شوند. " خوشحالی آنها "، برای من، هم جای خوشحالی دارد و هم جای غصه ای بسیار عمیق تر از آن شادی.

خوشحال می شوم که عده ای خوشحال می شوند ولی علت خوشحالی آنها، بسیار غم انگیز است: واقعاً کارشان به جایی رسیده که از ۳۰ لیتر بنزین سهمیه ای که ارزش ریالی اش قیمت نیم کیلو گوشت هم نمی شود، خرسند می شوند! واقعاً چه بر سر معیشت مردم ما آمده است؟! جواب را، هم من می دانم، هم تو و ای بسا خود مسؤولان!

۲ - اما در کنار آن " خوشحالی از خوشحالی بعضی دیگر " و آن " غم "، این خبر، حس " حقارت " نیز به من می دهد. چرا کار را به جایی رسانده اند که فکر می کنند من ایرانی، محتاج ۳۰ لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی ام! آیا بحثامروز جامعه، می بایست چگونگی افزایش سهم ایران در تولید فناروی های روز، سهم ما در گسترش معنویت، اشاعه فرهنگی ایرانی و اسلامی، روش های بهبود استانداردهای زیست محیطی، میانجیگیری در سطح مناقشات بین المللی، توسعه اقتصادی و چگونگی تبدیل شدن به قدرت اول منطقه باشد یا دعوا بر سر ۳۰ لیتر بنزین که دولت یک چیز بگوید، وزارت نفت حرف دیگری بزند و مجلسی ها در خوب یا بد بودن این اقدام، دو شقه شوند و مقالات رسانه ها(از جمله همین نوشتار) به این مهم(!) اختصاص یابد؟! این است اولویت های ایران ۱۳۹۱؟

۳ - " خوشحای از خوشحالی بعضی دیگر "، " غم " و " حقارت "، تنها حس هایی نیستند که به من ایرانی دست می دهند. من، با تمام وجود حس می کنم با این خبر مورد توهین واقع شده ام و شعورم را نادیده گرفته اند!

- چرا؟

جواب مشخص است: اگر کسی از مال خودتان بردارد و بعد با منت بگوید که آن را به شما " هدیه " می دهد، آیا جز این است که اول، شما را فاقد درک تصور کرده و سپس مال خودتان را به عنوان هدیه پیشکش تان کرده است؟!

نه این ۳۰ لیتر بنزین کذایی که تمام چاه های نفت و پالایشگاه ها و همه ثروت های سرزمین مادری، متعلق به همه ماست، ملک مشاع ماست و دولت، فقط وکیل مردم در اداره هر چه بهتر این " امانت " هاست ولی گویا امر بر دولتی های ما، مشتبه شده و فکر می کنند که مالی اختصاصی دارند و حالا به مناسبت عید فطر، بخشی از آن را هدیه می کنند!

آقایان! ما ، مردم ایران ، هم عزت نفس داریم و هم درک اجتماعی و هم شعور فردی... این چند ماه آخر ریاست تان را محترمانه رفتار کنید و بروید. همین!