به گزارش افکارنیوز به نقل از دانشجو، عليرضا زاكاني نماینده تهران در مجلس عصر دیروز در دوره آموزشي تشكيلاتي شهيد رجب بيگي در دانشگاه فردوسي مشهد، با بيان اينكه سيره و روش امام خميني (ره) در تمام عرصه هاي زندگي بر اساس شناخت درست حق و دريافت درست تكليف به بهترين نحو است، گفت: امام از يك رهبري و الطاف الهي برخوردار است؛ خيلي ها در جهان اسمشان رهبر است اما امام خميني و حضرت آيت الله خامنه اي، يگانه هايي در ميان رهبران جهان هستند.

وی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی جریان ناب شیعه را که حادثه کربلا، بالاترین فداکاری برای حفظ آن بود را تبدیل به حکومت کرد که منشاء بسیاری از تحولات در دنیا شد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اندیشه های ملیون، ملی مذهبی ها و مارکسیست ها بیان داشت: امام با طرح اسلام ناب همه اندیشه ها را پشت سر گذاشت و پایداری توده ها، ملت را به صحنه آورد و با آگاهی مردم توانست چیرگی خود را نشان دهد.

زاکانی خاطرنشان کرد: امام علاوه بر آزادی، معنویت و حضور دین در اجتماع را در حوزه اندیشه به بشر عرضه کرد و این در حالی بود که قبلا از آن محصول رفتار شرق و غرب با دین تنها حوزه اجتماعی بود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ذکر خاطره ای از دیدار سید حسن نصرالله با رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت: در یکی از دیدارهایی که سید حسن با رهبر معظم انقلاب داشت، ‌ وی از مشکلات زیاد و طاقت فرسایی که حزب الله لبنان با آن روبرو بود سخن گفت که در این هنگام رهبر انقلاب تصریح کردند که شما باید ایستادگی و مقاومت کنید.

نماینده مردم تهران ادامه داد: ‌ همچنین سید حسن نصرالله در یکی از دیدارها به ما گفت؛ ‌ وقتی پیش رهبرانقلاب بودم، پیش خودم می گفتم ما به وظیفه خودمان عمل می کنیم، ‌ هنگامی که آقا نماز اول را خواندند برگشتند و به من(سید حسن) دو وعده دادند و گفتند عن قریب شما پیروزی را می بینید که از این پیروزی خوشحال می شوید.

زاكاني ادامه داد:در اين هنگام سيد حسن گفت كه ما با خوشحالي به لبنان برگشتيم و سال ۲۰۰۰ كه عقب نشيني اسرائيل اتفاق افتاد ما باورمان نمي شد؛ آقا دو وعده داده بودند يكي اينكه پيروزي نزديك است، ديگر اينكه كساني كه پيش ايشان بودند اين پيروزي را مي بينند، كه هر دوي اين وعده ها محقق شد.