به گزارش افکارنیوز، محمد کوثری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با فارس با اشاره به اعلام اکثر کشورهای عضو جنبش عدم تعهد برای حضور در تهران، اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی تمام توان دیپلماتیک خود را برای برگزاری کمفروغ اجلاس عدم تعهد در تهران انجام دادند اما آنچه تاکنون مشخص است، ناکامی دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه " ایران به عنوان یک کشور مستقل و قدرتمند در جهان مطرح است "، حضور مرسی در ایران را شکستی بزرگ برای آمریکا توصیف کرد و افزود: آمریکایی‌ها تلاش کردند ‌آقای مرسی به ایران سفر نکند اما خبرها از سفر رئیس جمهور مصر به ایران حکایت دارد. سؤال ما این است که آمریکایی‌ها چه طور انتظار دارند رئیس جمهور یک کشور اسلامی به دیگر کشور اسلامی که دین واحدی دارند، سفر نکند.

کوثری با تاکید بر اینکه ایران و مصر به عنوان دو کشور قدرتمند اسلامی باید برای مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام متحد و یکپارچه باشند، تصریح کرد: محقق شدن توطئه‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا تنها با اختلاف ‌بین کشورهای اسلامی امکان‌پذیر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: برگزاری اجلاس عدم تعهد در ایران پیام صلح و دوستی به تمام جهان خواهد داشت و دشمنان انقلاب اسلامی نیز باید بدانند که مقابله با ایران موجب انزوای بیشتر آنها خواهد شد.