حجتالاسلام جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و دبیرکل جامعه وعاظ تهران در گفتوگو با فارس، با اشاره به اظهار نظر مسئول یکی از جریانهای تازه تاسیس، اظهار داشت: متاسفانه برخی سایتها که به دنبال اختلاف در بین اصولگرایان هستند با افرادی که از این جبهه جدا شدهاند، مدام مصاحبه میگیرند در حالی که پیش آنکه این تشکل انحرافی تشکیل شود حتی یک خط از آنها خبر نمیزدند.

وی با اشاره به اظهار نظر دبیر این تشکل که می‌گوید وابسته به چهره‌جنجالی کشور نیست، گفت: مثل روز روشن است که این فرد دروغ می‌گوید. ایشان در یک جلسه رسمی و در مقابل ده‌ها نفر گفت که مورد حمایت آقای " میم " است.

شجونی با بیان اینکه جامعه روحانیت مبارز و جامعه وعاظ تهران هیچ‌تشکلی را به اسم جامعه وعاظ ولایی به رسمیت نمی‌شناسد، گفت:ساختمانی که اکنون در اختیار این تشکل انحرافی قرار داده شده است را همان آقای " میم " تهیه کرده است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اظهارنظرهای متعدد دبیرکل تشکل انحرافی منتسب به اصولگرایان درباره اعضای جامعه روحانیت مبارز، خاطر نشان کرد: این آقا، قبل از اینکه با آقای " میم " دیدار کند، مدام از او انتقاد می‌کرد اما نمی‌دانم در اولین دیدار این دونفر چه گذشت که این آقا متحول شد.

دبیرکل جامعه روحاینت مبارز ضمن تاکید مجدد بر اینکه یکی از چهرهای جنجالی کشور در صدد استفاده از پناسیل برخی روحانیون دنیاطلب و بی‌بصیرت برای مقابله با انقلاب و مراجع تقلید است، از همه دلسوزان انقلاب اسلامی خواست با این تشکل انحرافی مقابله کنند.

شجونی در پایان گفت: ما از دولت اصولگرای آقای احمدی نژاد منهای آقای " میم " حمایت می‌کنیم و معتقدیم این دولت مورد حمایت روحانیت و مراجع تقلید است.

بر اساس این گزارش، دبیرکل تشکل موسوم به " جامعه وعاظ ولایی " بعد از انشعاب از جامعه وعاظ طی حکمی از سوی مشایی به عنوان رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری منصوب شد.