به گزارش افکارنیوز به نقل از کیهان؛اين روزنامه نيم تاي بالاي صفحه اول خود را به عكس بزرگ از آقاي هاشمي اختصاص داده و تيتر زد: آغاز رايزني ها؛ آيت الله هاشمي كانديداي رياست جمهوري مي شود؟

این روزنامه در عین حال از قول زیباکلام نوشت: قطعاً ایشان به عنوان نامزد در انتخابات حضور نخواهد یافت اما اگر شرایط مطلوب وی باشد که فرصت برای حضور نامزدی معتدل، میانه رو و طرفدار اصلاحات و همچنین طرفدار توسعه و پیشرفت کشور فراهم شود، از این نامزد دفاع و حمایت خواهد کرد. البته زیباکلام توضیح نداد که با حمایت از کاندیداهای قبلی چه گلی بر سر آنها زده است!

علیزاده طباطبایی وکیل خانواده هاشمی نیز هاشمی را مجتهد سیاسی خوانده و گفته است: فکر نمی کنم شرایط ایشان برای حضور در عرصه انتخابات مناسب باشد. برای حضور ایشان، فضای سیاسی و گروه های سیاسی جامعه باید اعلام آمادگی کنند که این در هاله ای از ابهام قرار دارد. نه تنها برای ایشان بلکه برای سایر چهره های اصلاح طلب همین موضوع صدق می کند. ما فقط بحثقانون انتخابات[شرط سنی] را نداریم، بلکه باید زمینه های سیاسی و اجتماعی داخل کشور را نیز مدنظر قرار دهیم. تصورم این است که انتخابات ریاست جمهوری آینده رقابت بین اصولگرایان خواهد بود. اگر مسئولان سیاسی ما به این جمع بندی برسند که فضا را برای چهره های معتدل و منطقی اصولگرایان باز کنند، قطعاً این افراد از سوی اصلاح طلبان نیز مورد حمایت قرار خواهند گرفت. چون آنچه اصلاح طلبان به آن فکر می کنند، حفظ نظام و منافع ملی است.
روزنامه[ا...] در رپرتاژ خود نوشته است: بدون ترديد اگر آيت الله هاشمي بيايد از او استقبال خواهد شد چون حتي منتقدان سالهاي اخير او به خوبي دريافته اند كليد حل بسياري از مشكلات همان چيزي است كه هاشمي بارها به آن اشاره كرده و نامي جز اعتدال ندارد.