رييس سازمان انرژي اتمي ايران گفت: اواخر بهمن برق هستهيي نيروگاه بوشهر به شبکه برق کشور متصل ميشود.

به گزارش ایسنا؛ علی اکبر صالحی در حاشیه جلسه یکشنبه‌شب هیات دولت، درباره تاریخ جشن پیوستن برق هسته‌یی به شبکه برق کشور افزود: همانطور که بارها گفته بودیم به لطف خدا کارهای نیروگاه بوشهر به خوبی در حال پیشرفت است.

وی گفت: امیدواریم تا آخر دی برخی آزمایش‌های ضروری انجام شود والا سوخت که انتقال یافته و قلب راکتور نیروگاه بوشهر نیز بسته شده است.

صالحی افزود: امیدواریم حدود اواخر ژانویه یا اواخر دی ماه به حداقل بحرانیت راکتور برسیم یعنی راکتور وضع فعل و انفعالات هسته‌ایش شروع شود.

معاون رییس جمهور گفت: از آن زمان به بعد هم شاید یک ماهی طول بکشد و امیدواریم همانطور که قول داده بودیم آخر بهمن(با یکی دو هفته جلو یا عقب) به تولید برق هسته‌یی برسیم و همان وعده‌ای که داده‌ایم عملی شود.

صالحی با بیان این‌که به لطف خدا کارهای نیروگاه بوشهر به خوبی در حال پیشرفت است، افزود: تمام این شایعاتی هم که این ور و آن ور(حالا مدتی ما صحبت نکردیم شاید بازار شایعات داغ بوده)، غربی‌ها گفته‌اند ویروس استاکس نت چنین و چنان کرد رد است.

وی گفت: از اول هم ما گفتیم امیدواریم آخر بهمن شاهد اتصال نیروگاه بوشهر به شبکه سراسری برق کشور باشیم.

سرپرست وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا شما به عنوان گزینه این وزارتخانه از طرف دولت به مجلس معرفی می‌شوید؟ اظهار کرد: اینها را بعدا انشاء الله خودتان متوجه خواهید شد.

صالحی درباره صحت خبر سفر ملک عبدالله پادشاه عربستان به ایران نیز گفت: اینها مواردی است که بعدا انشاء الله به موقع اعلام می‌کنیم.

وي در پاسخ به اينکه آيا درباره موزه وزارت خارجه نميخواهيد اطلاع رساني کنيد؟ افزود: نه ، الان نه.