به گزارش افکار نیوزعباس سلیمی نمین در گفتگو با مهر در واکنش به مصاحبه تلویزیونی رئیس جمهور گفت: به طور کلی مردم این نوع سوال و جواب و مساعدت بین خبرنگار و مصاحبه شونده که کاملاً مشهود بود را نمی پسندند.

وی با بیان اینکه درست نیست که خبرنگار آن سوالی را مطرح کند که پاسخ دهنده تمایل دارد افزود: یک نوع آرایش و هماهنگی میان مصاحبه شونده و مصاحبه کننده وجود داشت.

این کارشناس مسایل سیاسی با اشاره به بخشی از اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه امسال سال آخر دولت نیست گفت: این صحبت رئیس جمهور حرف جدیدی نیست و رویکرد احمدی نژاد از خدمت به ماندگاری در قدرت تغییر یافته است و این تغییر رویکرد به طور محسوس احساس می‌شود.

وی ادامه داد: احمدی نژاد به دلایلی احساس وظیفه می‌کند که باید در قدرت بماند و حال این موضوع را که چه به صورت جدی و یا شوخی در رسانه ملی ابراز کرده باشد، شواهد آن به خوبی نمایان است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور نباید فقط به القائات یک سری عناصر متملق در اطراف خود توجه کند گفت: ‌ احمدی نژاد فکر می کند تنها کسی است که رسالت دارد جلوی بدعت ها و انحرافات را در جامعه بگیرد و این در اثر القائات عناصر درون دولت است که می خواهند بدعت های گذشته را احیا کنند.

وی تاکید کرد: مردم تا جایی با مسئولان همراه هستند که آن‌فرد پایبند به اصول باشد و اگر بخواهد از اصول تخطی کند مردم نیز وی را کنار خواهند گذاشت.

سلیمی نمین با بیان این که اگر احمدی نژاد گمان می برد درصورتی که دوباره با همان تابلوی ادوار قبل وارد انتخابات شود مردم از آن حمایت می‌کنند دچار خطای تحلیلی فاحشی شده است گفت: گفتمان اصولگرایی احمدی نژاد را به قدرت رسانده است و مردم به احمدی نژاد که قول داده بود به آن اصول پایبند باشد رای دادند؛ بنابراین احمدی نژاد بدون این اصول و گفتمان ارزشی نخواهد داشت.

این کارشناس مسایل سیاسی تصریح کرد: اگر احمدی نژاد عزتی داشته و دارد به دلیل پایبندی‌اش به اصول است و اگر عزتش کاهش یابد به دلیل زاویه دار شدنش از ارزش‌های اصولگرایی است.

وی افزود: احمدی نژاد تا جایی که در مسیر خدمتگزاری قرار گیرد شان و منزلت خواهد داشت و هر جا که از خدمتگزاری فاصله گیرد و به فکر قدرت باشد زحمات خود را بر باد خواهد داد.

سلیمی نمین در توصیه‌ای به دولت گفت: من به عنوان یک دلسوز دولت به رئیس جمهور می‌گویم که اگر می خواهد در نزد مردم محترم بماند می‌بایست در چارچوب قانون حرکت و قدرت را طبق روال طبیعی و قانونی آن ترک کند.

وی در خصوص ورود دولت به انتخابات گفت: دخالت و ورود دولت به انتخابات این شائبه را در جامعه به وجود می‌آورد که دولت از امکانات دولتی برای ماندن در قدرت استفاده کرده است. بنابراین ممکن است زمینه برخی نابسامانی‌ها را در فضای انتخاباتی رقم بزند.

این کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه دولت باید از تاریخ نیز درست عبرت بگیرد، گفت: قبل از این دولت نیز برخی دولت‌ها می خواستند با تغییر در قانون اساسی زمینه حضور مجدد خود را فراهم کنند. آنان نیز شان، سابقه و جایگاه‌شان در نزد مردم، انقلاب و رهبری بسیار بسیار بالاتر از جایگاه کنونی احمدی نژاد بود اما زمانی که خواستند خارج از چارچوب و اصول حرکت کنند مردم آنان را ترک کردند و احمدی نژاد نیز نباید فکر کند که مقام و منزلتی برتر از دیگران دارد.

وی ادامه داد: احمدی نژاد اگر دچار انحراف نشود می تواند با ارزیابی عملکرد خود و بررسی نقاط ضعف و قوت از طریق منطقی و به صورت اصلاح شده بعد از پایان دولت دهم در عرصه سیاسی کشور به طرق مختلف نقش آفرین باشد. اما اگر در مقابل قانون قرار بگیرد از قدرت محو خواهد شد.

وی در پایان در توصیه ای به خبرنگار مصاحبه کننده با رئیس جمهور گفت: خبرنگار باید دلسوزانه تر عمل کند و سوالاتی را مطرح سازد که نتیجه بهتری داشته باشد و مطالبات مردم بیان شود.