به گزارش افکارنیوزبه نقل از واحد مرکزی خبر، ‌ آقای احمدی نژاد پیش از ظهر امروز(یکشنبه) در دیدار محمود الزهار، از رهبران ارشد حماس با بیان اینکه مسئله و حقوق مردم فلسطین همواره از دغدغه های اصلی ملت ایران بوده و هست، ابراز امیدواری کرد: فلسطینیان هرچه زودتر به حقوق کامل خود برسند و در سرزمین و خانه های خود زندگی کنند.

رئیس جمهور مجموعه تحولات منطقه در سالهای اخیر را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: نباید طراحی ها و اقدامات دشمنان را ناچیز بشماریم و نادیده بگیریم، چرا که آنان امروز با پیچیدگیهای بیشتری به دنبال نجات رژیم صهیونیستی هستند و در این مسیر حتی ممکن است در ظاهر به رژیم صهیونیستی پرخاش هم بکنند، اما اصل هدف و محور اقدامات آنان نجات این رژیم است.

احمدی نژاد تاکید کرد: باید بیشتر هوشیار باشیم تا بتوانیم توطئه های آنان را خنثی کنیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه امیدواریم هر چه زودتر همه ملتها به حقوق خود از جمله آزادی، حق انتخاب، استقلال و حق تعیین سرنوشت برسند، گفت: مطمئناً ملتها برخلاف اراده و خواست شیاطین به اهداف خود خواهند رسید.

وی درخصوص تحولات سوریه نیز گفت: باید تلاش شود تا مسائل در این کشور با تفاهم، همکاری و دوستی حل شود و مردم بتوانند انتخاباتی آزاد برگزار کنند.

محمود الزهار، از رهبران ارشد حماس نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران ابراز امیدواری کرد: دوره ریاست ایران بر این جنبش نتایج مثبت و برکاتی برای آحاد امت اسلامی داشته باشد.

وی همچنین ضمن تقدیر از کمکها و حمایتهای بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین و ارائه گزارشی از روند تحولات و مسائل فلسطین و غزه گفت: فلسطینیان و گروههای فلسطینی تا تحقق همه اهداف، سیاست ها و برنامه های خود را تغییر نداده اند و مطمئناً با تلاش ها و حمایت های برادران مومن خود به این اهداف دست خواهند یافت.