افكار نيوز - طرح جايگزيني اگزوز به جاي گربه!
جام جم آنلاین: جل الخالق!… این قدیمی‌های سرد و گرم چشیده ما چقدر چیزفهم بودند و چه چیزها که نمی‌فرمودند. فی‌المثل فرمودند: «هر چیز که خار آید، یک روز به کار آید». و این در خیلی از موارد صادق است.
مثلاً همین اگزوز ماشین که معروف حضور همگان است. جدا از فایده‌ای که برای خودروها دارد و دود موتور آنها را به راه راست بیرون هدایت می‌کند؛ اگر چه در ادبیات برخی افراد لمپن لات و لوط، استفاده‌های ابزاری در جهت برخی فحاشی‌ها و بد دهنی‌های زیرگذری هم داشته است اما الان که نخبگان جامعه بیشتر به آن دقت کردند، به این کشف مهم نائل آمدند که لوله اگزوز کاربردهای دیگری هم می‌تواند داشته باشد اگر قابلیت‌های آن خوب شناخته شود.

خبر مرتبط: معاون محیط زیست شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران از اجرای طرح پایلوت نابودی موش‌ها با استفاده از دود اگزوز خودروها توسط برخی دانشجویان و اعضای هیأت علمی در یکی از نقاط مرکزی شهر تهران خبر داد و گفت که چنانچه دود اگزوز خودروها در مبارزه با جوندگان موذی شهر موثر واقع شود، این طرح به صورت گسترده در تمام تهران اجرایی می‌شود.

هدفمند کردن دود اگزوز: ما به سهم خودمان این طرح هدفمند کردن دود اگزوز خودروها را تبریک عرض می‌کنیم و حالا که از حیثگربه کم آوردیم، می‌توانیم با طرح جایگزین کردن اگزوز ماشین به جای گربه، کماکان و بدون لحظه‌ای خستگی و عقب نشینی در مقابل لشکر موشان، به مبارزه شدیداللحن با این جانوران موذی ادامه دهیم. هرچند بیش و پیش از اینها باید به فکر از بین بردن این موجود موذی می‌بودیم که بزرگان قوم فرمودند:
«اقتل الموذی قبل ان یوذّی»!… منتها باز هم غنیمت است. موش را هر وقت از آب جوی شهر بگیری، زنده است و می‌شود با دود ماشین خفه‌اش کرد!…

۱ موش توی اگزوز: در این روش، موش را می‌گیرند فرو می‌کنند توی اگزوز تا خوب دود بخورد و خفه شود. سپس آن را بیرون کشیده، جلو گربه می‌اندازیم تا کلک گربه هم کنده شود. عقیم کردن گربه‌ها که جواب نداد. حالا با کشتن موش، گربه هم روش!

۲ اگزوز توی موش: در این روش ابتدا دهن موش را به زبان خوش باز کرده، پس آنگاه مقداری از اگزوز را داخل دهن موش می‌گذاریم و از راننده تقاضا می‌کنیم تا می‌تواند گاز بدهد.

/ ب.