معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع سازمان بازرسی كشور گفت: بیش از سه هزار نفر بازرس افتخاری در طول سال ، سازمان بازرسی كشور را در تحقق اهداف و ماموریت های محوله یاری می دهند.

به گزارش ایلنا، غلامحسین بلندیان چهارشنبه شب در جلسه مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اینکه یکی از مکانیزم های مهم این سازمان، استفاده از افراد علافمند و توانمند به عنوان همکاران افتخاری در کمک به سازمان بازرسی است، افزود: خوشبختانه تاکنون بیش از سه هزار نفر بازرس از میان افراد معتمد در بین اقشار مختلف مردم در نقش بازرسان افتخاری همکاری دارند.

وی اضافه کرد: هدف از بکارگیری بازرسان افتخاری در سطح کشور این است که سازمان بازرسی برای تحقق اهداف مهم خود به صورت فراگیر همه را دخیل کند تا وظایف خود را بهتر و جامع تر انجام دهد.

معاون برنامه ریزی سازمان بازرسی کشور با اشاره به اینکه این هدف با مساعدت و فعالیت بازرسان افتخاری بصورت جدی و عملی محقق شده، ابراز امیدواری کرد تا سایر افراد خبره و علاقمند در این بخش قرار گیرند.

بلندیان دو وظیفه مهم و کلیدی سازمان بازرسی کشور را نظارت بر حسن اجرای عملکرد مجریان امور کشور و همچنین نظارت بر اجرای صحیح قوانین و مقررات عنوان و تصریح کرد: خوشبختانه این سازمان بر همه امور محوله خود اشرافیت دارد و کارها و برنامه ها را بصورت دقیق اجرایی می نماید.

وی از همه اصحاب رسانه به عنوان کسانی که با دلسوزی مسایل را رصد می کنند درخواست کرد تا همچون گذشته با دلگرمی و احساس وظیفه به عنوان بازرس افتخاری در خدمت سازمان بازرسی کشور باشند و مسایل را دقیق و شفاف منعکس نمایند.

معاون سازمان بازرسی کشور، نظارت دقیق بر حسن اجرای فعالیت مجریان و اجرای کامل قوانین با همکاری همه مردم و رسانه های گروهی را موجب کاهش تخلفات و افزایش اعتماد و جلب اطمینان مردم به نظام اسلامی و مسئولان عنوان کرد.

بلندیان تصریح کرد: به تازگی برای تسریع در انعکاس مطالبات و مشکلات مردم و اطلاع سریع سازمان بازرسی کشور از شکایات همه مردم در سطح کشور، سامانه ای راه اندازی شده که در نخستین فرصت و بدون هیچگونه منع و مانعی مردم می توانند مسایل خود را بیان کنند.

وی تصریح کرد: در سه ماهه اخیر و بر اساس آمار موجود در این سامانه، بیش از ۷۰ هزار شکایت مردمی از دستگاه های مختلف دولتی به سازمان بازرسی کشور منعکس شده است.

به گفته این مقام مسئول بر اساس آنالیز انجام شده مهمترین شکایات مردم به ترتیب از شهرداری ها، سازمان تامین اجتماعی و برخی از دستگاه های اجرایی بوده است.

معاون سازمان بازرسی کشور بهترین راهکار برای کاهش تخلفات و اجرای دقیق قوانین را در سیستم های دولتی کشور، ترویج فرهنگ کار و خدمات رسانی صادقانه به مردم توسط مدیران و کارکنان در سیستم اداری و همچنین ارتقای فرهنگ عمومی مردم در زمینه پایبندی بیشتر آنها به هنجارهای جامعه ذکر کرد.

گفتنی است مردم می توانند با مشاهده تخلف در دستگاه های اجرایی مراتب را با مراجعه به پایگاه www.shekayat.bazrasi.ir به سازمان بازرسی كل كشور اعلام كنند.