به گزارش فارس، زن آمريكايي ۵۵ سالهاي به نام "حال تالايان " كه در بين دندانهاي خود تجهيزات جاسوسي (ميكروفون) كار گذاشته و بدون ويزا از ارمنستان وارد ايران شده بود، توسط ماموران امنيتي بازداشت شد.

این خبر در رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشت و خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی اعلام کرد که ایران می‌گوید یک زن آمریکایی را به اتهام جاسوسی بازداشت کرده است.

خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز در بازتاب خبر دستگیری جاسوس زن آمریکایی نوشت: یک روزنامه ایرانی گزارش داده است که یک زن آمریکایی که مظنون به جاسوسی است هنگام ورود به این کشور دستگیر شده است.

روزنامه انگیسی دیلی تلگراف نیز در صفحه اصلی خود به خبر دستگیری این جاسوس آمریکایی در ایران اشاره کرد.

شبکه الجزیره نیز در پایگاه خبری خود به دستگیری این زن ۵۵ ساله آمریکایی اعلام کرد: ایران یک زن آمریکایی را به اتهام جاسوسی بازداشت کرده است.

پایگاه خبری شبکه سی‌بی‌اس آمریکا در بازتاب خبر بازداشت این زن آمریکایی نوشت: ایران یک زن ۵۵ ساله آمریکایی را به دلیل داشتن تجهیزات جاسوسی دستگیر کرد.

روزنامه آلمانی " دی ولت " از دستگیری یک آمریکایی به جرم جاسوسی در ایران خبر داد.

این زن آمریکایی ۵۵ ساله در حالی بدون ویزا از خاک ارمنستان وارد ایران شده بود که در بین دندان‌های خود تجهیزات فنی جاسوسی(میکروفون) کار گذاشته بود و توسط مأموران امنیتی دستگیر شد.

اين جاسوس آمريكايي بعد از دستگيري توسط ماموران امنيتي كشورمان مدعي شد كه اگر جمهوري اسلامي ايران او را به ارمنستان تحويل دهد، توسط نيروهاي امنيتي اين كشور كشته ميشود.