به گزارش افکار " داریوش قنبری " در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص عدم اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری، اظهار کرد: کمیسیون اجتماعی که کمیسیون تخصصی در این حوزه است، جلسه‌های زیادی را با مسئولان سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه تشکیل داده است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در مجلس، با تاکید بر اینکه کمیسیون اجتماعی این بحثرا دنبال می‌کند، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر پرداخت‌های ناعادلانه‌ای صورت می‌گیرد و در کل این ناعدالتی‌ها به خصوص در دولتی که عدالت جزئی از اهدافش بود، قابل قبول نمی‌تواند باشد.

وی ادامه داد: البته در نظام جمهوری اسلامی نیز که بر اساس قانون اساسی بر اصل عدالت بنا شده است، عدالت نیز اقتضا می‌کند که به شکلی به تبعیض‌های ناروا پایان داده شود؛ اما متاسفانه ما در زمینه حقوق بازنشستگان با نوعی تبعیض مواجه هستیم.

قنبری که خود عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی است، تاکید کرد: جدای از بحثعدالت، با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و تورمی که انتظار می‌رود ایجاد شود که در واقع ما در حال حاضر نیز آثار افزایش قیمت‌ها را شاهد بودیم، نیز باید طبقات آسیب‌پذیر جامعه به شیوه مناسبی مورد حمایت قرار بگیرند.

به گفته قنبری، بازنشستگان و کارگرانی که به نوعی زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی هستند، جزو طبقات متوسط پایین جامعه هستند و حقوقشان باید متناسب با افزایش قیمت‌ها، افزایش پیدا کند.