به گزارش افکار به نقل از خبرآنلاین، الیاس نادران، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در برنامه زنده دیروز، امروز، فردا با بیان مطلب فوق و با اشاره به ضرورت برخورد با مفاسد اقتصادی با دستان پاک افزود: این موضوع در کلیت بحثمبارزه با فساد، همانند مثلی است که دانش آموزی به پدرش گفت من تنها یک نمره تک آورده ام و آن هم معدلم است!

وی به مساله تحقیق و تفحص از کارکرد دیوان محاسبات در زمان مجلس هفتم اشاره کرد و گفت: این تحقیق و تفحص مسیر طولانی ای را طی کرد تا با انجام آن متوجه شویم دیوان محاسبات در آن زمان چگونه عمل کرده است.

نماینده مردم تهران گفت: برخی اسناد و پرونده هایی به دست ما رسیده است که مشخص می کند دیوان محاسبات برخوردهای سیاسی و موردی با برخی پرونده ها داشته و در دعاوی شخصی وارد شده است.

وی در خصوص یکی از پرونده های مبهم توضیح داد: در زمان مجلس هفتم فردی در مسیر دادگاه های کشور ۴ میلیارد بدهی داشته و موضوع کاملا شخصی بوده است. اما در دیوان محاسبات وقت، شاکی را خواستند و گفتند شکایت را پس بگیر و فرد وقتی مقاومت کرده است، به دادستانی نامه نوشتند که ممکن است این فرد حق دولت را تضییع کرده باشد و بر همان اساس این فرد را به زندان انداخته و متهم اصلی با تبدیل وثیقه به قرار از زندان خارج شده و فرار کرده و به خارج از کشور می رود.

میرتاج الدینی معاون پارلمانی رییس جمهور در پاسخ به نماینده مردم تهران در مجلس گفت: این گونه نگاه کردن به موضوع منصفانه نیست. خود نمایندگان مجلس به تحقیق و تفحص رای ندادند و وقتی که نظام درگیر کار مهمی نظیر هدفمندسازی یارانه ها است، طرح این موضوع انتخاب مسیر انحرافی است و طبیعی است که نمایندگان واکنش نشان می دهند و به طرح رای نمی دهند.

نادران نیز در پاسخ گفت: البته این شما معاون پارلمانی بودید که نمایندگان را به خط کردید تا تحقیق و تفحص رای نیاورد.

نماینده مردم تهران همچنین اذعان داشت: اساسی ترین نکته ای که در این بحثبنده پاسخ نگرفتم این است که آیا می توان با افراد فاسد به جنگ مفسدان برویم یا اینکه باید با دست های پاک و افراد دارای سلامت رفتاری به مبارزه با فساد برخیزیم.

میرتاج الدینی نیز در پایان تاکید کرد: نگاه دولت هم همین موضوع است و دکتر احمدی نژاد هم تلاشش در همین جهت بوده و خواهد بود.