به گزارش افکارنیوزنوذر شفیعی نماینده مردم ممسنی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان ارتش در نوشهر گفت: اشاره مقام معظم رهبری به توهین آمریکایی‌های به پیامبر اسلام در حالی بود که ایشان آمریکا را عامل توهین به مقدسات دانستند و در عین حال تأکید کردند که افکار عمومی آمریکا را عامل توهین به مقدسات می‌داند.

وی افزود: مقام معظم رهبری از آمریکایی‌ها خواستند تا با اقدامات عملی از توهین به پیامبر خود را تبرئه کنند چرا که آمریکایی‌ها در زبان و در سیاست خارجه خود اینگونه اقدامات را تقبیح می‌کنند اما در عمل برای توهین به مقدسات برنامه‌ریزی می‌کنند.

شفیعی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با توهین به پیامبر اسلام، ثابت کردند که بیداری اسلامی را مانع سیاست‌های خود می‌دانند، افزود: تحولاتی که در منطقه خاورمیانه رخ داده برای محقق کردن حاکمیت اسلامی است. لذا آمریکا برای مقابله با بیداری اسلامی تلاش می‌کنند به رسول اکرم توهین کنند تا بیداری اسلامی متوقف شود در حالیکه چنین اقدامات شنیعی موجب گسترده شدن تحولات اسلامی خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاستخارجی مجلس در پایان با تأکید بر اینکه عدم عذرخواهی رسمی آمریکاییها از مسلمانان به مثابه تأیید مجدد توهین به مقدسات اسلامی است، اتحاد کشورهای اسلامی را لازمه مقابله با توهین به مقدسات اسلامی دانست و گفت: مسلمانان باید با هوشیاری کامل در قبال توطئههای آمریکا به دفاع از ارزشهای اسلامی برخیزند و اجازه ندهند اختلاف در امت اسلامی به وسیله آمریکا محقق شود.