به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان صبح امروز جمعه در رژه نیروهای مسلح در آغاز هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس ملت ایران یک حادثه بزرگ و یک عامل شفاف‌ساز صحنه عمومی عالم و یک تجربه گرانقدر برای همه بشریت به شمار می‌رود.

رئیس‌جمهور بر همین اساس دفاع مقدس را صحنه‌ای دانست که به درستی و روشنی راه رسیدن به آرمان‌های بلند الهی و انسانی را در برابر بشریت قرار داد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس ما تنها دفاع از یک سرزمین، ملت و حتی یک مکتب نبود، تصریح کرد: باید گفت که دفاع مقدس دفاع از حیثیت انسان، شرف انسانی و حقوق همه ملت‌ها و مظلومان عالم بود.

احمدی‌نژاد ادامه داد: پس از سال‌ها استیلای خشن‌‌ترین دیکتاتوری وابسته به غرب، یک ملت مومن تحت رهبری یک مرد آسمانی قیام و با دست خالی بر همه قدرت‌های زورگو غلبه کرد و فریاد آزادی و توحید و عدالت سر داد.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه انقلاب ملت ایران یک خروش و خیزش نه تنها در برابر یک نظام وابسته دیکتاتور بلکه در برابر نظام سلطه بود که پشتیبان و حامی آن دیکتاتوری بود، گفت: در دوره دفاع مقدس نظام ضد بشری حاکم بر جهان همه ویژگی‌های خود را عیان کرد و در نقطه مقابل نیز ملت ایران همه داشته‌های تاریخی، عظمت‌ها و استعدادهای الهی خود را به صحنه آورد.

وی با بیان اینکه در یک طرف فریبکاری، ناجوانمردی و اقدامات ضد انسانی و در طرف دیگر مظلومیت، ایستادگی بر آرمان‌ها، اعتماد به خداوند و اتکا به قدرت ملی وجود داشت، افزود: همه ارزش‌های مورد ادعای مدیریت حاکم بر جهان در دوره دفاع مقدس رنگ باخت.

احمدی‌نژاد یادآور شد: کسانی که مدعی آزادی حقوق بشر و دفاع از امنیت بین‌الملل بودند همه شعارهای خود را زیر پا گذاشتند و به زشت‌ترین اقدامات ضد آزادی و امنیت بین‌الملل تن دادند؛ حمله شیمیایی به شهرها را توجیه کرده و از خشن‌ترین تهاجمات یک دیکتاتور شناخته شده حمایت کردند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه مدیریت حاکم بر جهان در دوره دفاع مقدس به خوبی خود را نشان داد، اظهار داشت: معلوم شد تمام شعارهای آنها دروغ است و تنها هدف سلطه بر جهان را دارند؛ آنها حتی استقلال یک ملت را هم به رسمیت نمی‌شناسند و همه شعارهایشان پای سلطه طلبی و منافع اقتصادی به راحتی قربانی می‌شود و ابتدایی‌ترین قوانینی را که خود درباره اسرای جنگی وضع کرده‌اند، زیر پا می‌گذارند.

وی بر همین اساس هدف نظام سلطه را حاکمیت بر جهان و چپاول نامحدود ثروت ملت‌ها دانست و یادآور شد: تحقیر و تضعیف ملت‌ها و جلوگیری از رشد و پیشرفت و اعتلای آنها هدف نظام سلطه است؛ اما در نقطه مقابل معلوم شد راه نجات بشریت ایستادن روی پای خود، اتکا به ایمان ناب، توکل بر خداوند و وحدت و انسجام است.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: اگر ملت‌ها اراده کنند، به خود متکی بوده و همدل باشند و از اقدامات اهریمنی حاکم بر جهان نهراسند پیروزی قطعی با آنها است و این وعده خداوند است؛ در دفاع مقدس نیروهای مسلح و بسیج مردمی ما تجلی این حقیقت بودند که با دست خالی در برابر پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا ایستادند و اراده خود را بر قدرت‌های طاغوتی تحمیل کردند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز هم نظام حاکم بر جهان همه هویت و هستی ملت‌ها را به تاراج می‌برند، اظهار داشت: کوچکترین عزت را برای ملت‌ها و از ناحیه مردم بر نمی‌تابند و در برابر پیشرفت علمی و فناوری آنها طراحی و توطئه می‌کنند و با فریبکاری به دنبال ایجاد درگیری‌های فرقه‌ای و مذهبی هستند.

وی اضافه کرد: به دروغ شعار آزادی خواهی و پایبندی به آزادی اندیشه و بیان سر می‌دهند اما در برابر یک سؤال از حوادثتاریخی، با همه قدرت می‌ایستند و محققان تاریخی را سرکوب و آنها را زندانی می‌کنند و ملت‌ها را به واسطه یک سؤال تهدید می‌کنند.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه اما در عین حال در برابر زشت‌ترین اهانت‌ها به مقدسات بشری و پیامبران الهی که بالاترین هدیه خداوند به بشریت هستند چنین رفتاری می‌کنند، گفت: این مسائل نشان دهنده فریبکاری آنها است؛ صهیونیست‌های بی‌فرهنگ برای نجات خود طراحی تفرقه می‌کنند؛ درگیری‌های قومی و مذهبی درست کرده و سردمداران نظام سلطه نیز تسلیم آنها بوده و اقدامات خبیثصهیونیست‌ها را توجیه می‌کنند.

وی راه رسیدن به کرامت، عزت، چشیدن حقیقت انسانیت و استمرار عدالت را همان راهی دانست که ملت ایران در دفاع مقدس انتخاب کرد و بیان کرد: امروز هم ملت فرهنگی ساز ایران با همان رویه‌، همدلی، خودباوری و احساس اعتماد به نفس و عزت ملی از کرامت انسانی، حقوق خود و عزت ملت‌ها و همچنین اجرا و اعمال عدالت در عرصه بین الملل صیانت می‌کند.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را مردانی مومن، نیک اندیش، مهربان، دلبسته به آرمان‌های الهی و ایستاده در راه تحقق این آرمان‌ها دانست و گفت: همه آموزه‌ها، تاکتیک‌ها و معرفی برنامه‌های این نیروها در جهت افزایش تعهد به ارزش‌های الهی، انسانی و دفاع از حقوق عمومی ملت‌ها در عرصه بین‌الملل و پافشاری به کرامت انسانی است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه نیروهای مسلح دوست و محبوب ملت ایران و دوست ملت‌ها و صیانت کننده از حقوق اساسی ملت ایران هستند، اظهار داشت: نیروهای مسلح حتی در دوره دفاع مقدس تنها به دنبال آزادی سرزمین نبودند بلکه به دنبال رفع یک بلیه و برچیدن یک جرثومه از جان ملت‌ها بودند.

احمدی‌نژاد بر همین اساس یادآور شد: امروز هم ملت ایران مدافع همه مظلومان و پشتیبان استقرار عدالت و کرامت انسانی در همه جای عالم است؛ سلام و درود خداوند بر امام راحل، شهیدان، جانبازان و آزادگان، ملت‌ بزرگ ایران و نیروهای مسلح پرافتخار جمهوری اسلامی ایران.

وی با تاکید بر اینکه راه روشن است و به فضل الهی آینده از آن ملتها، عدالت، عشق و محبت است خاطرنشان کرد: خداوند را سپاسگزاریم که نیروهای مسلح و بسیج تحت فرامین فرماندهی معظم کل قوا آماده صیانت از آرمانها و تمامیت و موجودیت ملت ایران و فرهنگ ناب الهی در عرصه جهان است.