به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه مراسم صبحگاه این نیرو که به مناسبت هفته دفاع مقدس در پادگان جوادالائمه(ع) برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: این تهدیدات دو علت دارد که یکی از آنها به خاطر این است که این رژیم به دلیل وقوع بیداری اسلامی موقعیت ژئوپلتیک خود را هر روز تنگ‌تر می‌بیند و این بیداری اسلامی دلیلی برای ترس و نگرانی آنها است.

فرمانده نیروی زمین افزود: دلیل دوم، تحقیر ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ‌های ۲۲ روزه و ۳۳ روزه است که تلفات و ضایعات زیادی برای آنها داشت و توان عملیاتی آنها را گرفت و امروز مسئولین این رژیم می‌خواهند با این تهدیدات قدری روحیه نیروهای خود را بالا ببرند و ارتش خود ریکاوری کنند.

وی تاکید کرد: ما به عنوان بازوهای مسلح نظام به مردم خود اطمینان می‌دهیم که تهدیدات را با دقت رصد کرده و برای پاسخ کوبنده به هرگونه تجاوز آمده‌ایم.

پوردستان همچنین اختلاف میان مسئولان رژیم صهیونیستی و آمریکا برای حمله به ایران را نشانه ضعف آنها دانست و گفت: مسئولین استکبار، توانای بالای نظام جمهوری اسلامی را می‌دانند و برای همین است که استراتژی خود را از تهدید سخت به نیمه‌سخت و نرم تغییر داده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به عملیات‌های مشترک با سپاه پاسداران در ایام دفاع مقدس، تصریح کرد: ما قصد داریم که این تجربیات شیرین و گرانبها را در رزمایش‌های خود مجددا تجربه کنیم هر‌چند که ما در زمینه آموزش و خودکفایی با برادران خود در سپاه همکاری‌های خوبی از گذشته داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: در آبان‌ماه رزمایش مشترک در جنوب شرق کشور برگزار می‌شود و رزمایش دیگری نیز در ماه‌های آینده در غرب خواهیم داشت.

پوردستان با تاکید بر ارتقای توان نیروی زمینی متناسب با تحقیقات اظهار داشت: امروز تجهیزات و سامانه‌های ما در رزمایش‌های مختلف حفظ شده و ما آماده پاسخ کوبنده به هرگونه تهدید زمینی هستیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به طراحی و ساخت تانک بومی ذوالفقار نیز گفت: این تانک متناسب با تهدیدات در میدان رزم طراحی و ساخته شد و از قابلیتهای خوبی در مسافتیابی، تیراندازی، سلاح و جنگال برخوردار است که در نبرد ناهمطراز عنصر اصلی ما در میدان نبرد خواهد بود.