به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، حسین سلامی پیش از ظهر امروز در تجمع بزرگ نیروهای مسلح استان قم که در اعتراض به توهین‌ به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار کرد: در جنگ تحمیلی تمام دروازه‌های جهانی به روی ایران بسته شده بود و روزانه تنها ۶۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌شد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به فرسودگی قدرت دفاعی ایران در آغاز جنگ گفت: آثار وابستگی‌های رژیم گذشته در جنگ مشاهده می‌شد و همه معیارهای ظاهری به نفع دشمن بود اما تنها شاخصه‌ای که موازنه قدرت را در این نابرابری قدرت دگرگون ساخت، اتصال معنوی ملت ایران با روح ولایت بود که در قامت بلند امام خمینی(ره) تجلی داشت.

وی ادامه داد: مردم ایران برای حضور در جبهه‌ها هجوم می‌آوردند به طوری که گاهی اوقات سازماندهی آنها با مشکل مواجه می‌شد و در حالی که از زمین و آسمان بر سر آنها گلوله می‌بارید ظرف مدت یک سال و نیم تمام شهرهای اشغال شده را آزاد کردند و اراده امام را بر تمام قدرت‌ها غلبه دادند که این شکوه تاریخی جز در جغرافیای اسلام متکی بر آموزه‌های وحی امکان پذیر نبود.

سلامی با بیان اینکه پایه‌های تمدن نوین اسلامی در دوران جنگ تحمیلی ساخته شد، گفت: قوای اسلام در برخی عملیات‌ها در داخل عراق به مبارزه ادامه دادند در حالی که ارتش بعثاز تمام تجهیزات بهره می‌برد تا از یک شکست تاریخی و استراتژیک جلوگیری کند و خورشید اسلام نتواند تلألو جاودانه خود را نشان دهد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران مقاومت مردم ایران در دوران جنگ را ضمانتی برای تثبیت انقلاب دانست و افزود: عملیات خیبر یک شگفتی عظیم است که به نام اسلام در تاریخ تمام جنگ‌ها به ثبت رسید و این مسئله گوشه‌ای از دلاوری‌های رزمندگان اسلام بود.

وی عملیات‌های صورت گرفته در زمان جنگ را بازسازی واقعه عاشورا در جنگی جدید و گرفتن انتقام از همه مستکبران دانست و تصریح کرد: جنگ نظامی پس از هشت سال به پایان رسید اما دشمنان می‌دانستند که اگر ایران موفق به ارائه یک الگوی قابل تکرار به سایر ملت‌های مسلمان شود فضای تنفس آنها بسیار تنگ خواهد شد به همین دلیل وارد عرصه‌های دیگر نبرد با جمهوری اسلامی شدند و تحریم‌های اقتصادی را با دامنه و شدت بیشتری ادامه دادند تا ملت ایران در سطح بین‌المللی منزوی شود.

سلامی با اشاره به تلاش غرب برای حذف نظام اسلامی در عرصه‌های گوناگون گفت: ملت ایران پس از جنگ به رهبری یکی از بزرگ‌ترین رهبران الهام بخش عالم و کسی که توانست اندیشه‌های امام راحل را در زمینه‌های مختلف با درخششی فوق‌العاده انجام دهد، راه خود را ادامه داد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به نقش ممتاز و بی‌نظیر مقام معظم رهبری در مدیریت و هدایت جنگ جدید استکبار علیه ایران ابراز کرد: نگاهی به جبهه جدید جنگ علیه ایران نشان می‌دهد که باز هم تمام قدرت‌ها در مقابل ما قرار دارند اما تفاوت‌هایی نیز وجود دارد زیرا جمهوری اسلامی امروز متکی به صادرات نفت نبوده و در مقابل تحریم نفتی، آرام و مطمئن مسیر خود را ادامه می‌دهد.

وی گفت: جمهوری اسلامی امروز کیلومترها فراتر از مرزهای جغرافیایی دارای قدرت دفاعی است ضمن اینکه اروپا در حال حاضر از فقر اقتصادی رنج برده و تمام مشخصه‌های اقتصادی که در گذشته توصیف کننده ایران از سوی آنها بود امروز در مورد خودشان به کار می‌رود و آمریکا نیز بزرگ‌ترین دولت بدهکار در جهان است در حالی که اقتصاد، علم، هنر، صنعت و ورزش ایران مرزهای جدیدی را در می‌نوردند.

سلامی خاطرنشان کرد: امروز اسلام در جهان نفوذ زیادی دارد و توهین دشمنان به ساحت پیامبر اعظم(ص) به دلیل ضعف آنهاست اما آنها باید بدانند که ملت ایران در سایه عنایات الهی و توسل به اهل بیت(ع) استوار و پابرجا خواهند ماند.