افكار نيوز - تحقیر صهیونیست ها در یک جزوه آمریکایی
مقامات رژیم صهیونیستی، از انتشار جزوه راهنمای مسافرت به سرزمین های اشغالی - که در فرودگاه های آمریکا به مسافران داده می شود - به شدت انتقاد کرده و موجب شدند برخی از صفحات این راهنما اصلاح شود.

به گزارش افکار، تابناک نوشت: به تازگی وزارت امور خارجه آمریکا جزوه ای را ویژه مسافران به سرزمین های اشغالی تهیه کرده که در آن به توریست های آمریکایی، آموزش داده می شود تا در اسرائیل در مناطق پر جمعیت رفت و آمد نکنند، خرید از بازار را در ساعات میانی روز انجام دهند و از حضور در بازار در ساعات پایانی شب خودداری کنند، از فروشگاه های مواد غذایی غیر از مک دونالد خرید نکنند و تنها به رستوان هایی بروند که شعبه های اروپایی باشند.
در بخش دیگری از این جزوه ها آمده است: با روحانیون، زن های جوان و کودکان ارتباط برقرار نکنند و تنها با مردان جوانی که ریش خود را شبیه یهودیان آرایش کرده اند، گفت وگو کنند و حتی الامکان به همراه سگ از هتل های خود بیرون نشوند.
بر پایه این گزارش همچنین، صحبت کردن با تلفن همراه در حین تردد، قرار دادن روزنامه در جلوی صورت به گونه ای که چهره معلوم نباشد نیز ممنوع است.
در بخش دیگری از این توصیه ها آمده است: «تل آویو» اماکن دیدنی قابل ارزشی ندارد؛ بنابراین، تلاش شود در ساعات روشنی هوا از آثار تاریخی قدس و کنیسه های یهودیان بازدید کنند.
اما در پی انتشار چنین توصیه هایی، وزارت گردشگری رژیم صهیونیستی به شدت به انتشار این جزوه اعتراض کرده و خواهان جمع آوری آنها شده اند؛ اما در واکنش به این درخواست، «فیلیپ کراولی»، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، از اصلاح این جزوه خبر داده و اظهار داشته، انتشار این جزوه ها، تنها جنبه آموزشی داشته و دیدگاه سیاسی در آن جایی ندارد.
این گزارش می افزاید: انتشار این جزوه، خشم صهیونیست ها را برانگیخته است، زیرا فضایی همراه با ترس و خطر و تنها دارای جاذبه های اقلیمی را برای مسافران ترسیم می کند که این موضوع بر صهیونیست ها سنگین آمده است، به گونه ای که یکی از مقامات این رژیم اظهار داشته: گویا قرار است، توریست های آمریکایی به دیدن اموات بروند که این گونه به آنها توصیه می شود.

/ب.