به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، غلامحسین اسلامی‌فرد در این رابطه گفت: درحالیکه ما در دفتر روزنامه ایران منتظر پخش سخنرانی رییس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل از شبکه خبر بودیم، آقای جوانفکر از منزل تماس گرفتند و گفتند ماموران دادستانی با حکم آقای رشته‌احمدی معاون دادستان و سرپرست دادسرای امنیت برای اجرای حکمش آمده‌اند.

وی با بیان اینکه " این مساله چند ساعت قبل به سرتیم حفاظتی آقای جوانفکر اعلام شده بود "، اظهار کرد: آقای جوانفکر شب گذشته در دفتر روزنامه بودند ولی امروز به دلیل کسالت به اداره نیامدند تا ما جزئیات ماجرا را جویا شویم ولی یادداشتی که شب گذشته داده بودند تحت عنوان " بچه‌های هاشمی و بچه‌های مردم " امروز در روزنامه چاپ شده است. البته مطلب دیگری هم توسط آقای جوانفکر آماده شده است که اگر به آن دسترسی پیدا کنیم، فردا(پنجشنبه) چاپ خواهد شد.

جانشین مدیرعامل خبرگزاری ایرنا ادامه داد: اخیرا دو حکم قضایی صادر شد که یکی از آنها مربوط به اختلاف نظر پیش‌آمده بین موسسه مطبوعاتی ایران و سازمان بازرسی کل کشور بود و در این زمینه دادگاه به نفع موسسه ایران و آقای جوانفکر رای داد. مورد دوم مربوط به این بود که مدیر سایت " فردا " اتهاماتی را علیه روزنامه ایران مطرح کرده بود و آقای جوانفکر در دفاع از همکارانش در روزنامه، علیه این سایت شکایت کرد که با بررسی این موضوع نیز مدیر سایت فردا به دلیل توهین‌هایی که انجام داده بود به حبس محکوم شد.

اسلامی‌فرد اظهار کرد: آقای جوانفکر پیش‌بینی کرده بود که ممکن است یادداشت امروزش منجر به بازداشت او شود ولی می‌گفت که ما خود را سرباز نظام و ولایت می‌دانیم و در برابر قانون سر تعظیم فرود می‌آوریم و هرچند نسبت به برخی مسایل در قوه قضائیه انتقاد داریم ولی در هر شرایطی خود را سرباز نظام می‌دانیم.

وي تصريح كرد: آقاي جوانفكر در پروندههاي گذشته كه به حبس محكوم شده ، تقاضاي اعمال ماده ۱۸ اصلاحي قانون تشكيل دادگاههاي عمومي و انقلاب را داشته كه هنوز نتيجه آن مشخص نشده است ولي برخلاف آنچه برخي سايتها گفتهاند، آقاي جوانفكر در برابر قانون مقاومتي نكرده، بلكه اين موارد در حال طي كردن روند قانوني بوده است.