به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای مواضعی روشن و شفاف در قبال سوریه است، گفت: حمایت از مردم سوریه و طرح اصلاحات بشار اسد همواره مورد توجه تهران بوده است.

وی افزود: در نشست وزرای خارجه و پیش از آن معاونان وزرای خارجه در مصر، آنچه مورد توافق قرار گرفت، محور قرار دادن راهکار سیاسی در سوریه شامل توقف خشونت، تأکید بر عدم تسلیح گروه های مسلح بی مسئولیت، گفت وگوی ملی فیمابین معارضه و نمایندگان حکومت سوریه و تصمیم در مورد آینده سوریه در روندی دموکراتیک و انتخاباتی توسط مردم سوریه بوده است.

امیرعبداللهیان مذاکرات چهارجانبه سیاسی اخیر در مورد سوریه را مفید و در عین حال شرایط میدانی سوریه را رو به جلو دانست.

وی تأکید کرد که بحثکناره گیری رئیس جمهور بشار اسد از قدرت در مواضع جمهوری اسلامی ایران صحت ندارد و گفت: امروز حضور سوریه در جبهه مقاومت قوی تر از هر زمان دیگری است.

معاون وزیر خارجه کشورمان از تحرکات و تردد برخی گروه های افراطی به سوریه و سرایت ناامنی به مرزهای همسایگان سوریه ابراز نگرانی کرد و بر اهمیت کنترل مرزها توسط همه طرف ها به عنوان یک مسئولیت جمعی در راستای کمک به برقراری صلح و ثبات منطقه حساس خاورمیانه تأکید کرد.