به گزارش افکارنیوز، سرلشکر بسیجی سیدحسن فیروزآبادی در جمع فرماندهان عالیرتبه نظامی گفت: در این روزها مسلمانان جهان در دفاع از رسول اعظم الهی به خروش آمده‌اند و این یک ورود متعالی، بسیار عزیز و مغتنم است. باید خدا را شکر و تسبیح پروردگار را بگوییم و استغفار کنیم چون فتح الهی برای اسلام نمایان شده است و مردم گروه گروه به اسلام وارد می‌شوند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به بیان خاطره‌ای از دوران پیش از انقلاب پرداخت و گفت: در سال ۱۳۵۲ مرحوم علامه محمدتقی جعفری در جمع باشکوه اساتید و دانشجویان در آمفی‌تئاتر دانشکده علوم دانشگاه مشهد چند جلسه درباره اینکه چگونه انسان به حقیقت انسانیت پی می‌برد صبحت فرمودند. من به ایشان عرض کردم امروز در این شرایط حکومت جور، شما به عنوان یک روحانی، به جلسه‌ای دانشگاهی که اساتید و دانشجویان استقبال کم‌نظیری از آن کردند دعوت شده‌اید؛ چرا درباره مبارزه با طاغوت و مبارزه با حکومت جور و ظلم صحبت نکردید؟ ایشان فرمود، ما فقط درباره انسان صحبت می‌کنیم، اگر انسان درست شد همه‌چیز حاصل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: البته ما ظرفیت و پذیریش این حرف بزرگ استاد را در آن زمان نداشتیم. سال‌ها گذشت و هر سال که گذشت دیدیم که این انسان است که به امام خمینی(ره) اقبال پیدا می‌کند، انسان است که مجاهد می‌شود که ایثارگر و اهل مطالعه و کتاب می‌شود، انسان است که سخن انقلابی را درک می‌کند و برای نشر آن اقدام می‌کند و فهمیدیم که انسان است که خون خود را برای شرف انسانیت می‌دهد، انقلاب اسلامی را تحقق می‌بخشد و دفاع مقدس را شکل می‌دهد و انسان‌ها بودند که شهیدان ما شدند و جامعه اسلامی را ساختند که امروز این انقلاب را پرشور در صحنه نگه می‌دارند و انسان‌ها هستند که برای دفاع از حریم مقدس حبیب‌الهی، پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) صدها نفر جلوی گلوله کفر و استکبار می‌روند.

این عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه یادآور شد: اصل برنامه انبیا، تربیت انسان است و موفقیت نیروهای مسلح در این است که تربیت انسانی را ترویج دهند. برنامه تربیت انسانی دین پیامبر اسلام، ‌ راه علی و فاطمه و مقصد مهدی(عج) است. حضرت امام(ره) این را در قالب نظام جمهوری اسلامی، زندگی و مرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی تعریف کردند. راه انسانی راهی است که خدا برای انسان می‌پسندد؛ آنجایی که به پیامبر(ص) می‌فرماید علی(ع) را معرفی کن، بعد می‌فرماید حالا، از اسلام راضی شده‌ام. آنجایی که می‌فرماید من در آخر‌الزمان به وعده خودم عمل می‌کنم و دینی را برای شما می‌فرستم که مورد رضایت شما است.

وی خطاب به حاضران گفت: فرماندهان عزیز، دوستان مجاهد، روحانیت معظم، رسول اعظم اسلام(ص)، علی(ع) و زهرا(س) که بودند؟ مالک اشتر کیست؟ اینها الگوها و اسوه‌های انسانیت هستند. آیا علی(ع) و مالک اشتر فقط فاتح و فرمانده بودند و نظامی و دیگر هیچ؟ آیا فاطمه(س) فرزند رسول خدا(ص) بود و همسر علی(ع) مادر امام حسن و امام حسین(ع) و دیگر هیچ؟ پس این همه حکمت و سخن نورانی که از آنها باقی مانده برای چیست؟ علی(ع) در عهد مالک‌اشتر چه فرمود؟ فرمود ای مالک انسان باش، با مردم با انسانیت رفتار کن، آنهایی که خوی انسانی ندارند را از خودت دور کن.

فیروزآبادی با بیان اینکه " تربیت انسان هدف اولیه ماست "، افزود: جهت معنوی، جهت تربیتی، اخلاقی، حیا، حب وطن و ولایت، اینها وظایف اصلی است که ما داریم؛ اصلا ما به خاطر اینها لباس نظامی پوشیده‌ایم. به خاطر اینها رزمندگان ما جهاد کردند و شهدای ما شهید شدند و به خاطر همین‌ها خون شهدای ما نورانی است تا راه را گم نکنیم. نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امروز در چشم ملت ایران عزیزند چون مومن، عامل به اخلاق اسلامی، تابع ولی فقیه و دنبال عزت جمهوری اسلامی هستند.

رییس ستادکل نیروهای مسلح در ادامه، به بیان خاطره‌ای پرداخت و با اشاره به رمز محبوبیت‌ نیروهای مسلح اظهار کرد: در زمان رحلت حضرت امام(ره) ما در ستادکل نیروهای مسلح آماده باش بودیم. یکی از امیران ارتش(مرحوم خوشنویسان) مشاور بنده بود و اجازه گرفت و در مراسم نماز حضرت امام(ره) شرکت کرد. پس از چند ساعت که برگشت، می‌گفت از همین چهار راه قدوسی مردم برای من کوچه باز کردند تا پشت سر حضرت آیت‌الله‌العظمی گلپایگانی(ره) که نماز امام را می‌خواند همه گفتند تیمساز بفرمایید جلو و می‌گفت من باور نداشتم که ما ارتشی‌ها در دوران امام اینقدر در چشم امام محبوب شدیم و محبت مردم را من امروز بدون قید و شرط در تمام اقشار دیدم. این جایگاهی است که خداوند متعال به این لباس‌ها و نشانه‌ها در چشم مومنان جهان داده است. بارها اتفاق افتاده که انقلابیون دنیا که به این همایش‌های بین‌المللی می‌آیند از من خواهش کردند که با من عکس بگیرند و به آنها گفتم با این عکس شما را دستگیر می‌کنند؛ می‌گفتند نه، ما این لباس را دوست داریم.

وی اضافه کرد: این عزت و جایگاهی است که خداوند متعال در دل‌های مردم به نظامیان داده است. حضرت آیت‌الله مشکینی(ره) به من فرمودند که برای هریک از فرماندهانی که امروز در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران داریم، اگر انسان سجده کند، مانند سجده اویس قرنی، کفایت نمی‌کند. این هم در چشم عالم متعهد و با تقوای جمهوری اسلامی ایران، دنبال این باشیم که این بوستان معطر که به برکت امام و رهبر عزیز ما در نیروهای مسلح ساخته شده است، خشک نشود.

فيروزآبادي در پايان تاكيد كرد: بايد اين موج معنويت، دينخواهي، ولايتمداري و درك ابعاد انساني، علوي و زهرايي را در نيروهاي مسلح رشد و پرورش بدهيم و جلو ببريم و آنوقت رشد در نيروهاي مسلح، رشد جهادي خواهد شد. خداوند به آن بركت و آنرا مضاعف خواهد كرد.