به گزارش افکارنیوز، روزنامه کیهان نوشت: مدیرعامل سابق شرکت مترو در مصاحبه با نشریه زنجیره ای آسمان گفته است: به دلیل شرایط و تفکر پدر، اصولا سعی بر این بوده که در چارچوب اصلاح طلب یا اصولگرا قرار نگیریم. شاید به همین دلیل است که سوء تفاهمات پیش می آید. آنچه همیشه برای من مهم بوده است، برخورد با افراط و تفریط در هر زمینه و توسعه و پیشرفت ایران و چهره واقعی اسلام بوده است که باید خالی از افراط و تفریط و خرافات که متاسفانه اخیرا از آن بیشتر استفاده می شود، باشد. بزرگان نظام و علی الخصوص خانواده ما از افراطیون هر دو جناح صدمه دیده اند.

وی با وجود این اظهارنظر، درباره پیوند وثیق فائزه و مهدی هاشمی با افراطیون ساختارشکن - از جمله در روزنامه زن و سایت جمهوریت و… - توضیحی ارائه نکرد. روزنامه زن با مدیریت فائزه هاشمی در کجروی و انحراف تا آنجا پیش رفت که به مصاحبه و تبلیغ فرح پهلوی پرداخت و برخی عناصر آلوده در روزنامه زن و سایت جمهوریت به خدمت گرفته شده بودند.

محسن هاشمی می گوید «اصلاح طلبان تندرو در سال های ۷۶ تا ۷۸ علیه ما شایعات راه انداختند. در زمان وزارت فرهنگ آقای مهاجرانی، کتاب عالیجناب سرخپوش چاپ و بارها تجدید چاپ شد.»

مهاجرانی طی سال های اخیر همانند مهدی هاشمی در لندن اقامت داشت. وی معاون حقوقی و پارلمانی هاشمی در دولت سازندگی بود که با نگارش مقاله ای خواستار تغییر قانون اساسی و امکان ریاست هاشمی برای دوره سوم شد. مهاجرانی از اعضای مرکزیت حزب کارگزاران سازندگی بود که با مدیریت نامحسوس آقای هاشمی اداره می شد. بنابراین این پرسش مطرح می شود که افراطیون در کدام فرآیند پرورده شده و مجال و میدان پیدا کردند. این پرسش از آن جهت در خور توجه است که محسن هاشمی در مصاحبه می گوید «مشکل کشور ما افراطیون و تندروهایی هستند که به قدرت می رسند. منظورم افراطیون هر دو جناح هستند. آنها وقتی پا می گیرند و از طریق ورود به قدرت قد علم می کنند، برای نظام مشکل آفرین می شوند. زیست این افراطیون چپ و راست در بحران است.»

وی همچنین در اظهارنظری قابل تامل می گوید: از دل تفکر اعتدال گرایانه دولت هاشمی، خاتمی ظهور می کند اما از دل دولت خاتمی، احمدی نژاد سر برمی آورد. افراطیون از پشت به هم می رسند. ممکن است در ظاهر مقابل هم باشند، اما از پشت تفکراتشان یکی است، چون نتیجه رفتار و کارهای آنها یکی است.

او توضیح نمی دهد که بالاخره تیم خاتمی به عنوان محصول دولت خاتمی، افراطی بود یا معتدل؟
محسن هاشمی در بخش دیگری از مصاحبه با نشریه آسمان از اصلاح طلبان خواست انتخابات ریاست جمهوری را جدی بگیرند و افزود: به نظرم قطعا اشتباه است که اصلاح طلبان به عدم شرکت فعال فکر کنند. بهتر است با یک برنامه قوی و قابل عمل که واقع گرایی، عمل گرایی همراه با نگاه به آرمان ها را در خود داشته باشد در انتخابات شرکت کنند. برای این شرکت لازم نیست شرط و شروط غیرمیسر بگذارند.

وی تصریح کرد: اپوزیسیون و اصلاح طلبان باید بدانند که دیگر ناز مشکلی را حل نمی کند و فرش قرمز برای آنها پهن نمی کنند.

وي همچنين گفت: بايد مواظب بود فردي كه براي روزهاي سخت و بحران ساخته شده است، به ميدان بيايد.